GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2020 14:54   Güncelleme : 14-07-2020 14:54

Başkan Ali Meşe : ‘’ Bu Millet Birçok Darbe Görüp, Çok Badireler Atlattı’’

Konya’nın Çeltik İlçe Belediye Başkanı Ali Meşe, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Ali Meşe : ‘’ Bu Millet Birçok Darbe Görüp, Çok Badireler Atlattı’’

Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe yayınladığı mesajda; " Bu millet birçok darbe görüp, çok badireler atlattı. Allah’a şükürler olsun ki bugün Türkiye demokratikleşme yolunda çok ciddi aşamalar kaydetmiştir. Demokrasiye ve milli iradeye kastetmeye çalışan hainler yüce milletimizin hiçbir baskıya boyun eğmeyeceğini düşünmeden, zorla ülke yönetimini ele geçirmeye çalışmışlardır. Milletimiz uçurumun kenarından dönmüştür. Tarihi şan ve şerefle dolu yüce milletimiz ile onun bağrından çıkmış emniyet birimi mensuplarımız ile Türk silahlı Kuvvetleri mensuplarımız bu hain darbe kalkışmasına dur demek suretiyle canları pahasına esareti kabul etmeyerek demokratik düzenimize sahip çıktıklarını tüm dünyaya göstermişlerdir. ‘’

Başkan Meşe sözlerine şöyle devam etti, "Ülkemizi bölmek, parçalamak ve ülkemizde kardeşkanı akıtmak isteyenlere milletimiz 15 Temmuz’da gerekli dersi vermiştir. Ülkemiz üzerinde hain emeller peşinde koşanlar, 15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi, bundan sonra da karşısında yüce milletimizi bulacaktır. 15 Temmuz hain darbe girişimini püskürten milletimizi kutlarken, demokrasi şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum." Dedi.