GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-07-2020 21:37   Güncelleme : 13-07-2020 21:37

Kaymakam Akbulut ; “15 Temmuz´u unutmayacağız, Unutturmayacağız”

Yunak ilçe kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 Kaymakam Akbulut ; “15 Temmuz´u unutmayacağız, Unutturmayacağız”

Kaymakam Akbulut yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"15 Temmuz 2016'da FETÖ/ PDY tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi; ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır. 15 Temmuz gecesi yurdun dört bir köşesinden aziz milletimiz meydanlara çıkarak tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimi vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte canlarını vererek, kanlarını dökerek engellemiştir.

Şanlı tarihimizin sayfalarına daima kahramanlık destanı yazan, kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden bu aziz millet, 15 Temmuz’da vatan ve bayrak sevgisini tüm dünyaya bir kez daha milli birlik ve beraberlik içinde haykırarak tarihin sayfalarına altın harflerle kazınacak demokrasi destanı yazmıştır. Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle, Ülkemizin belasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz verilmeyecektir.

Vatan, bayrak ve millet uğruna ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında olacağımızı da bir kez daha vurguluyor, 15 Temmuz da Türk Milleti’nin varlığına, istikbaline ve inançlarına ağır bir darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anarken, aziz milletimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. “15 Temmuz´u unutmayacağız, Unutturmayacağız”