SAĞLIK
Giriş Tarihi : 26-06-2020 19:36   Güncelleme : 26-06-2020 19:36

Sağlık İl Müdürlüğünde Covid-19 Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve hizmet başkanları kamu, özel ve üniversite hastanelerimin başhekimleriyle telekonferans görüşmesi gerçekleştirdi.

 Sağlık  İl Müdürlüğünde Covid-19 Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Hastanelerde görev yapan dahiliye, göğüs hastalıkları, enfeksiyon ve acil tıp uzmanlarının da katıldığı toplantıda, Covid-19 salgını ile mücadelede alınan önlemler ve bundan sonraki süreçte atılacak olan adımlar tartışıldı.

Görüntünün olası içeriği: oturan insanlar, masa ve iç mekan

Hastanelerin  servis ve yoğun bakımlarında yatan hasta sayılarının ilçe ilçe istatistiksel veriler eşliğinde ele alındığı toplantı da hastanelerin yatak doluluk oranlarında ki son durum da masaya yatırıldı

 

.Görüntünün olası içeriği: ekran ve iç mekan

İki ayrı oturum şeklinde gerçekleştirilen telekonferans görüşmesinin ilk kısmında İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç, Coranavirüs ile mücadelede Sağlık Bakanlığı  tarafından yayınlanan rehberler doğrultusunda dikkat edilmesi gereken önemli konu başlıkları hakkında uyarılarda bulundu. Prof. Dr. Koç, Covid-19 tanısı konmuş olan hastalara uygulanan tedavi, HSYS kayıtlarının tam tutulması, yurt dışı PCR testi, BT istemi, ilçelerden merkeze olan sevkler, pnömoni vakaları, SİNA günlük izlem, PCR sonucu çıkıncaya kadar alınması gereken tedbirler, PCR sonucu çıktıktan sonra uygulanacak tedbirler gibi konu başlıkları hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verdi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, masa, ekran, oturma odası ve iç mekan

 

Toplantının ikinci kısmında hastane başhekimleri de söz alarak süreç ile ilgili yaşadıkları sorunları il sağlık müdürümüzle paylaşarak çözüm yolları konusunda fikir alışverişinde bulundular

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, iç mekan