SAĞLIK
Giriş Tarihi : 25-06-2020 12:50   Güncelleme : 25-06-2020 12:50

Sağlam Optik’ten Uyarı

Sağlam Optik sahibi Resul Sağlam Yazın gelmesi ile vatandaşları uyardı.

Sağlam Optik’ten Uyarı

Resul sağlam ,zorlu günlerin ardından önlem alarak da olsa kalabalık yerlere çıkıyoruz. Normalleşmeyle birlikte dışarıda geçirilen zaman artıyor, kendimizi özlemle güneşin kollarına bırakıyoruz. Maskenizi taktınız, koruyucu kremlerinizi sürdünüz, hijyene dikkat ettiniz, peki ya gözleriniz? Güneş ışınlarının cilde zararlı etkisi bilinir fakat gözlere olan etkisi çoğu zaman önemsenmez. Güneşin UV ışınlarının gözlere zararlı olduğunu belirten SAĞLAM OPTİK’in sahibi Resul Sağlam, ‘Tam olarak korunma sağlanmadığında ciltteki negatif etkilerin yanı sıra gözlerde de etkiler oluşur. UV ışınlarının yeryüzüne ulaşma miktarı arttıkça göz sağlığı olumsuz yönde etkilenir. Bu durum normalden çok daha fazla yeni katarakt vakaları oluşmasına yol açabilmektedir.’ Dedi.

Önlem almadan fazla güneş ışığına maruz kalmak erken yaşta kataraktı tetikleyebilir

Yaz aylarında dünyaya ulaşan ultraviyole ışın miktarı, kışa oranla üç kat daha yoğun. Daha fazla açık alanlarda zaman geçirmeye başladığımız bu günlerde güneşin gözlere olan zararlı etkisi ise gözden kaçırılabiliyor. UV ışınlarının bir miktarı gözümüzün doğal yapısı gereği gözlerimiz tarafından süzülür. Günümüz koşullarında çeşitli sebeplerle zarar verdiğimiz atmosfer katmanları sebebiyle güneş ışınları her zamankinden daha zararlı. Çünkü UVC ve UVB ışınlarını yeteri kadar süzememektedir. Bu nedenle gözlerimize kadar ulaşan UV ışınlarının miktarı normalden çok daha artmıştır. Bu ışınlara yüksek miktarda maruz kalmak özellikle erken yaşlarda ortaya çıkabilen ‘katarakt’ hastalığına dikkat çekerek Güneş gözlüğü kullanmayan veya optik camlarını yüksek teknoloji ve kaliteli kaplamalar vasıtasıyla zararlı ışınların gözlerimize girmesini engelleyecek önlemler almayan kullanıcılar, erken yaşta katarakt olma ihtimaliyle karşı karşıya kalıyor.

 

Ultraviyole ışınları ile gözlerinizi barıştıran kaliteli sertifikalı güneş gözlükleri Sağlam Optikte.

Her kesimin bütçesine uygun güneş gözlüklerimiz ile sizlere hizmet etmekten memnunuz SAĞLAM OPTİK Ferhuniye Mah. Hastane Cad. 31/A Selçuklu, Konya 0332 238 87 87 adresindeki merkezimize bekliyoruz.