GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-06-2020 16:28   Güncelleme : 24-06-2020 16:40

Konya’da kurbanlık fiyatları açıklandı

Konya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Karabulut kurbanlık fiyatlarını açıkladı. Buna göre, 2 yaşını doldurmuş Kurbanlık Vasfı Taşıyan Kurbanlık Erkek dana canlı kg fiyatı 25 TL, 2 yaşını doldurmuş Kurbanlık Vasfı Taşıyan Kurbanlık Düve canlı kg fiyatı 23-24 TL, 2 yaş ve üzeri Kurbanlık vasfı taşıyan Reforma olmuş inek canlı kg fiyatı 21 TL olarak belirlendi.

Konya’da kurbanlık fiyatları açıklandı

Konya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Karabulut, 2020 yılı kurbanlık fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve iç mekan

Yem fiyatlarında artışın yetiştiricileri zor durumda bıraktığını aktaran Karabulut, “Salgın sürecinin başlaması ile ekonomik dengelerde değişim olduğu her sektörü olumsuz etkilediği bu dönemde, hayvancılık sektöründe yem fiyatlarının aniden artış göstermesi yetiştiricileri zor durumda bıraktı. Tüm sektörler arasında en meşakkatli iş olan hayvancılıkta et ve süt geliri ile geçimini sağlayan yetiştiricilerin elde ettiği kazanç yem zamları ile minimize olmuş hatta sıfırlanmıştır. Bu şartlarda üretimini devam ettirmek sürekli zarar ederek çalışmak sektörden çıkışlara ve işsizliğe sebep oluşturacaktır. Ayrıca Covid-19 salgının ortaya çıkardığı bir gerçek her ülkenin gıda da kendi kendine yeterliliğinin önemidir, Ülkeler bundan sonra tarım ve hayvancılık politikalarını bu gerçeğe göre planlayacaklardır. Gıda sektörü en stratejik sektör olma özelliğini her kesime,hissettirmiştir” dedi.