YEREL
Giriş Tarihi : 24-06-2020 14:48   Güncelleme : 24-06-2020 14:48

“Meram Belediyespor Önemli Bir Misyon Üstleniyor”

Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Bilal Yavaş, binin üzerinde lisanslı sporcusu olan ve farklı branşlarda elde ettiği başarılarla Konya sporunda önemli bir yere sahip olan Meram Belediyespor Kulübü’nü ziyaret ederek Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasaboğlu adına teşekkür belgesi verdi.

“Meram Belediyespor Önemli Bir Misyon Üstleniyor”

“AMATÖR SPORA DESTEĞİMİZ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”

Türkiye Amatör Spor Haftası nedeniyle Meram Belediyespor Kulüp Başkanı Muhammed Işık ve yönetimini ziyaret eden Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Bilal Yavaş, amatör spor kulüplerine verdikleri desteğin her geçen gün arttığına dikkat çekerek “Bakanlığımız amatör spor faaliyetlerinin teşvik edilmesi ve desteklenmesi amacıyla spor kulüplerimize geçen yıl 17 milyon 722 bin TL maddi destekte bulundu. Amatör spor kulüpleri sporun tabana yayılmasında önemli bir misyon üstlenmektedir” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasaboğlu’nun selamını ileten Yavaş, kulüp adına gönderilen teşekkür belgesine de Bakan adına Meram Belediye Spor Kulüp Başkanı Muhammed Işık’a verdi.

 

IŞIK: “MERAM BELEDİYESPOR GENÇLERİMİZİ SPORA KAZANDIRIYOR”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Meram Belediyespor Kulüp Başkanı Muhammed Işık da, “Meram Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Kavuş’un verdiği destekle farklı branşlarda binin üzerinde lisanslı sporcumuzla Konya sporuna destek oluyoruz. Uluslararası ve ulusal düzeyde önemli başarılara imza atan ve adeta bir ödül fabrikası gibi faaliyet gösteren bir kulübüz. Lisanslı sporcularımızın sayısı her geçen gün artıyor. Amatör spor kulüplerine vermiş olduğu destekten dolayı şahsınızda Gençlik ve Spor Bakanlığımıza çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ziyarette Kulüp Başkanı Muhammed Işık ile birlikte Başkan Vekili Ahmet Şenyiğit, Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Solma ve Genel Sekreter Sinan Kabak da hazır bulundu.