SİYASET
Giriş Tarihi : 23-06-2020 19:24   Güncelleme : 23-06-2020 19:24

Kara’dan Faiz Fırsatçıları Hakkında Bakana Soru

Devletimizin desteğiyle pandemi döneminin kolay geçmesi ve ekonominin canlanması için vatandaşlara düşük faizli ev ve araç kredisi desteği bankalar aracılığıyla verilmektedir

Kara’dan Faiz Fırsatçıları Hakkında Bakana Soru

Bu konu hakkında soru önergesini meclis gündemine taşıyan MHP Konya Milletvekili Esin Kara, “Emlak ve araç piyasasını canlandırmak için birinci el ve ikinci el konut ve araçlara yönelik uygulanan düşük faizli krediler sayesinde birçok vatandaşımız ev ve araç sahibi olmak girişiminde bulunmaktadır. Piyasayı canlandırmak, vatandaşlarımızın konut ve taşıt ihtiyacını karşılamak için yapılan faiz indirimleri karşısında, fırsatçılar nedeniyle hem sanal, hem de gerçek pazarlarda konut ve taşıt fiyatları yükseltilmiştir. Vatandaşın lehine olacak durum, fırsatçılara yaramıştır. Bu durum vatandaşın talebinin azalmasına neden olabilecektir.” Dedi.

MHP Milletvekili Esin Kara, mali reform istedi - Timeturk Haber

HAKSIZ KAZANCA CEZA GELECEK Mİ?

 

Kara Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’a şu soruları sordu; Düşük faiz uygulaması sonrasında emlak ve araç piyasasında yaşanan fiyat artışından haksız kazanç elde edenlere yönelik bir cezai yaptırım uygulaması planlanmakta mıdır? Konut ve araç fiyatlarında yaşanan artışa yönelik satıcıları keyfiyetten men etmeye yönelik fiyat belirleme kriterleri oluşturulması hakkında bir çalışma planlanmakta mıdır?