EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-06-2020 17:55   Güncelleme : 23-06-2020 17:55

İl Müdürü Büyük ''“KOP ile Doğaya Dönüşüm” projesi İmzalandı

KOP 2020 TEYAP ( Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi ) programı kapsamında, Meram Melike Hatun Özel Eğitim Meslek Okulu tarafından başvurusu yapılan “KOP ile Doğaya Dönüşüm” projesinin protokol imza töreni, 23 Haziran 2020 tarihinde gerçekleşti.

İl Müdürü Büyük ''“KOP ile Doğaya Dönüşüm” projesi İmzalandı

KOP 2020 TEYAP ( Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi ) programının birinci önceliği olan toprak ve su kaynaklarının etkin ve sürdürülebilir kullanımının sağlanması amacı doğrultusunda hazırlanan proje ile özel eğitim öğrencilerinin bitkisel üretimde toprak ve su kaynaklarının etkin ve sürdürülebilir kullanımını öğrenmelerinin hedeflendiği ifade edildi.

Bu kapsamda yapılacak eğitim faaliyetleri, gübre yönetimi, organik atıkların tarıma tekrar kazandırılması, tarımda sürdürülebilirlik için çocuklara ve gençlere yönelik eğitim uygulamaları ile eğitim ve yaygınlaştırma faaliyetlerinin desteklenmesinin amaçlandığı da vurgulandı.

 

Protokol, taraflar adına İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Vekili Halil İbrahim Tongur imzalandı. Protokolün hayırlı olması temennisinde bulunuldu.