GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-06-2020 12:07   Güncelleme : 22-06-2020 18:10

Ayvazoğlu Metal Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Ayvazoğlu Metal, kriz nedeniyle yaşanan süreçte, zorluklar karşısında dik duruşu ile dikkat çekiyor. Bu süreç içerisinde üretim bandına bir yeni makine daha ekleyerek üretim yelpazesini genişleten Ayvazoğlu Metal, bu alanda Konya’da tek

Ayvazoğlu Metal Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Ayvazoğlu metal, 53 yıllık geçmişi ile büyüme ve üretim pazarını genişletme yolunda ilerliyor. Türkiye’de sayılı örnekleri bulunan lazer saç kesim makinesini bünyesine katan Ayvazoğlu Metal, 3 bin metre kare kapalı alanda yaptığı üretimle makine parkurunu öz sermayesi ile genişletmeye devam ediyor. Üretim ve makine yelpazesini genişlettiklerini ifade eden Ayvazoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Selim Ayvaz, makine hakkında bilgiler verdi. Ayvaz, “4. Lazer saç işleme tezgâhımızı bünyemize kattık. 2020 model bu makine bünyemizdeki diğer makinalardan çok daha seri. Diğer tezgâhlarımız 1 saatte üretim yapabiliyorsa bu tezgâh 40 dakikada üretim yapabiliyor. Bu sıkıntılı süreçte makinayı almaya karar verdik fakat bizim işlerimiz çok yoğun gelen talebe ve siparişlere yetişemiyoruz. Biz bu yatırımı yapmak zorundayız. Kendi öz sermayemiz ile yeni bir makinayı daha aldık çok şükür. Diğer tezgâhlarımız 20 mm kadar keserken yeni aldığımız bu tezgâhımız 25 mm kesebiliyor. Öz sermayemiz ile büyüyoruz ve yolumuza devam ediyoruz. Bizim makine parkurumuzu büyütmemiz ve daha fazla üretim yapmamızın sebebi çok ciddi talep var ve müşteri portföyümüzün geniş olması aynı zamanda ürünlerimizin herkese hitap etmesidir. Bizim ürünlerimiz hesaplı ve kalitelidir. Aylık burada 250 ton saç işleniyor” dedi.

 

TÜRKİYE’DE SAYILI ÖRNEĞİ OLAN MAKİNEYE SAHİBİZ

Türkiye’de sayılı Konya’da ise tek örneği olan yerli üretim bir makineye sahip olduklarını vurgulayan Ayvaz, “Bu makinadan Konya’da sadece bizde mevcut. Türkiye’de ise sadece Kayseri ve Gaziantep’te var. Türkiye’de 3. Konya’da ise tek makina. Bizi diğer firmalardan ayrı kılan 5 eksenli tezgâhlarımızın olması bu makine ise Türkiye’de yok sadece bizde var. Makinalarımız yerli üretim olup Bursa ERMAKSAN markasına aittir. Ayvazoğlu metal olarak alınan yeni makinelerle beraber pazarlama ağını geliştirmeyi düşündüklerini ve dış ticaret ağında da oldukça etkili ve iddialı olduklarını dile getiren Ayvaz, “Fiyatta rekabet değil kalitede rekabet gireceğiz. Bizim ürünlerimiz 2 mm saçtan üretilirken Çin’den gelen ürünler ise 0.80 mm saçtan üretiliyor. Yani Çin’den gelen ürünler hammadde halindeyken kestiği ürünler 9 kilo iken bizim hammadde halindeki kestiğimiz ürünler 32 kilo sonuç olarak kalite farkımız ortada. Ayrıca sadece yurtiçi ile değil yurtdışında da yoğun bir şekilde tercih edilen bir markayız. Malumunuz olduğumuz sıkıntılı süreçte Çin ile dünyada ihracat durdu biz bu pazarı kendimize çevirmeyi başardık. İş konusunda ciddi bir talep ve artış meydana geldi. Yurtdışı birçok ülke ile alışverişlerimiz oluyor özellikle Çin ile alışveriş yapan ülkeler arasında Bulgaristan, Almanya, Yunanistan, Bahreyn gibi bu ülkeler ile görüşmelerimiz devam ediyor. Çin pazarı ile alışverişi tamamen bitirip bizle alışveriş yapmak istediklerini belirttiler. Türkiye olarak bu durumdan iyi bir şekilde faydalanırsak bazı şeyleri daha çabuk aşacağız gibi geliyor” dedi.

ÜRÜNLERİMİZ TÜRKİYE’NİN HER BÖLGESİNDE

Ürettikleri ürünlere olan talepler doğrultusunda metal sanat evi ile 11 şehirde şube açtıklarını dile getiren Ayvaz Türkiye’deki iç piyasa hakkında da bilgiler verdi. Ayvaz sözlerine şöyle devam etti, “Metal Sanat Evi olarak 11 ile şube açtık ve Türkiye’nin her bölgesine ulaşıyoruz. Konya’daki şubemiz ise Şefikcan Caddesi’nde yer almaktadır. İç piyasadaki yoğunlukta çok fazla ve inanılmaz talep var. BİM ile olan anlaşmamızla bizim ürünlerimizi satıyorlar. BİM olarak kampanyalar yapıyorlar ve ciddi ürünler satıyorlar. Online satış mağazalarında da yer almaktayız. Karantina süreci içerisinde yaptığımız kampanyalar dahilinde online internet üzerinden ciddi ürün sattık. Şuanda bütün sosyal medya platformlarında bizim reklamlarımız mevcut. Metal sanat evi olarak 3 yıl oldu. Metal Sanat Evi’ni hobi amaçlı kurduk, ilerleyen dönemler içerisinde artan talepler doğrultusunda satış ağını genişleterek oldukça özverili çalıştık. Metal sanat evi olarak ise ürünlerimiz birçok yerde mevcut. TRT1 ve TRT Spor aynı zamanda ulusal televizyon kanalları bizim ürünlerimizi kullanıyor. Gurur duyuyoruz; çünkü bizim ürünlerimizi orada bütün dünya, bütün Türkiye görüyor.”