YEREL
Giriş Tarihi : 21-06-2020 15:05   Güncelleme : 21-06-2020 15:05

Başkan Kavuş’tan Bakan Kurum’a Teşekkür

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, tüm Konya’nın tamamlanmasını heyecanla beklediği Şükran Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi ile Meramlıların daha modern bir ortamda hizmet almasını sağlayacak Meram Hükümet Konağı ihalelerinin müjdesini veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür etti. Başkan Kavuş, “Genelde Konya özelde ise Meram’a hizmet için büyük heyecan duyan Sayın Bakanımız Murat Kurum’a ve ekibine büyük bir şükran borçluyuz” diye konuştu.

Başkan Kavuş’tan Bakan Kurum’a Teşekkür

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ‘2023’e Doğru Güçlü Şehirler, Güçlü Türkiye’ programı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yürüttüğü projeleri incelemek üzere Konya’ya gelen Bakan Murat Kurum’a, Meram’a verdiği müjdeler ile Meram projelerine karşı gösterdiği hassasiyet ve yakın ilgi için teşekkür etti.

Resim önizlemesi

BAŞKAN KAVUŞ; “22 HAZİRAN GÜNÜ İHALESİ YAPILACAK ŞÜKRAN MAHALLESİ İÇİN ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ”

Resim önizlemesi

Bakan Kurum’un ziyaretinde, projesi hazırlanan Şükran Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi ihalesinin 22 Haziran Pazartesi, Meram Hükümet Konağı ihalesinin ise 25 Haziran Çarşamba günü yapılacağının müjdesini verdiğini hatırlatan Başkan Mustafa Kavuş, “Sayın Bakanımız Murat Kurum’un, genelde Konya özelde ise Meram yatırımlarına ayrı bir önem vermesi bizim için gurur kaynağıdır. İlçemizin uzun süredir çözüm bekleyen Şükran Mahallesinin dönüşümünde tüm engellerin aşılmasında ve tüm pürüzlerin giderilmesinde Murat Kurum beyefendinin büyük emekleri var. Bu emeklerin nihayetinde bakanlığımızın ve belediyemizin ortak projesi olan, 116 dükkan ve 182 işyeri inşaatı ile bunların altyapı ve çevre düzenlemelerini kapsayan Şükran Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesinin yapım ihalesi 22 Haziran Pazartesi günü yapılacak. İnşaat en kısa zaman içinde başlayacak ve en kısa sürede tamamlanacak. Böylece büyük bir soruna neşter vurulmuş ve bölge yepyeni bir çehreye kavuşmuş olacak. Tüm bunlar için Çevre ve Şehircilik ımıza ve ekibine tüm Meram adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Resim önizlemesi

BAŞKAN KAVUŞ; “2023 GÜÇLÜ MERAM GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK ADIMLAR ATILIYOR”

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Konya ziyaretinde Meram’a müjdelerinin Şükran Mahallesi ile sınırlı olmadığını kaydeden Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Sayın Bakanımızın bir diğer müjdesi de Meramımızın uzun süredir beklediği ‘Meram Hükümet Konağı’ oldu. Bakan Kurum, toplamda 9 bin 347 metrekare inşaat alanına sahip hükümet konağının ihalesinin de 25 Haziran günü gerçekleştirileceğini

Resim önizlemesi