GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-06-2020 18:40   Güncelleme : 20-06-2020 18:40

Milli Eğitim Müdürü Işcan'dan “Babalar Günü” Mesajı

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Milli Eğitim Müdürü Işcan'dan “Babalar Günü” Mesajı

 

İşcan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Babalarımız; doğruluk, dürüstlük, nezaket ve merhametin, karşılıksız sevgi ve fedakârlığın yegâne timsalidir. Onlar, karşılaştığımız her türlü güçlükte sırtımızı yasladığımız, akıl danıştığımız, fikrine başvurduğumuz, ulu çınarlarımızdır. Onlar, inişli-çıkışlı, kimi zaman virajlı ömür yolculuğumuzda, bize yol ve yön gösteren kahramanlarımız, ilham veren rol modellerimizdir.

Sabırlarıyla, sevgileriyle ve emekleriyle bizlere öğrettikleri her şey için minnettar olduğumuz babalarımızın hakkını ödeyemeyiz; ancak yaptığımız faydalı ve güzel işlerle onların yüreklerini hoş tutabilir, hayır dualarını alabiliriz.

Kıymeti babalarımız; içinden geçtiğimiz ve tüm dünyayla birlikte ülkemizin de korona virüsle amansız bir mücadele yürüttüğü bu günlerde, bizlerin ve aziz milletimizin üzerinden dualarınızı eksik etmeyiniz. Sizlerin duaları ve milletimizin her bir ferdinin maske takma, sosyal mesafelerini koruma ve hijyen kurallarına riayet etmesiyle bugünleri geride bırakacak, bizleri bir araya getiren anlamlı zaman dilimlerinde yeniden hep birlikte olacağız. Annelerimize, babalarımıza yine sımsıkı sarılacak, ellerinden öpecek; hayır dualarını dizlerinin dibinde alacağız.

Bu vesileyle ahirete irtihal etmiş tüm babalarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yavrusu şehit olmuş şehit babalarımıza sabır, ve metanet diliyorum. Maddi-manevi her türlü imkânını ailesi için seferber eden babalara aileleriyle birlikte sağlıklı, hayırlı bir ömür temenni ediyor; tüm babalarımızın Babalar Günü’nü kutluyorum."