GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-06-2020 18:30   Güncelleme : 20-06-2020 18:30

İl Müdürü Büyük’ten Babalar Günü Mesajı

Konya Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük babalar günü nedeni ile yazılı bir mesaj yayımladı

 İl Müdürü  Büyük’ten  Babalar Günü Mesajı

İl müdürü Büyük mesajında ;

Toplumsal değerlerin geleceğe aktarılmasındaki en önemli yapı taşı olan “aile”yi ayakta tutan; sevgi, merhamet ve paylaşmanın timsali olmuş babalarımız, gölgesinde huzur bulunan bir çınar misali hayatımızın en kıymetli değerlerinden biri olmuşlardır.

Sorumluluğunu taşıdığı ailenin yükünü, en mukaddes ve kıymetli bir vazife olarak gören babalarımız, evlatları ve ailesi uğruna kendini feda etmeyi, hayatın rutin akışına nakşeden gönül erleridir.

Dünyaya geldiğimiz günden itibaren, annelerimizle birlikte ilk hayat öğretmenimiz, ömür boyu sırtımızı dayayacağımız bir dağ olan babalarımız, yaşımız kaç olursa olsun, tecrübeleriyle, yol gösterici ve bizleri himaye eden yaklaşımlarıyla her daim önderlerimiz olmuşlardır.

Bu sebeple onların gönüllerini hoş tutmak, onlara saygıda kusur etmemek ve her konuda hizmetkârları olmak, bir evlat olarak bizlerin en büyük görevidir. Unutmamak gerekir ki alacağımız hiçbir hediye ve yapacağımız hiçbir teşekkür, babalarımıza olan borcumuzu ödeyecek mahiyette olmayacaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde ahirete irtihal etmiş tüm babalarımızı rahmet ve şükranla anıyor, şehit babaları başta olmak üzere, yeryüzündeki tüm babaların "babalar günü"nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Seyit Ali BÜYÜK

Konya İl Milli Eğitim Müdürü