GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-06-2020 09:22   Güncelleme : 13-06-2020 09:22

Vali Toprak’tan Jandarma Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Konya valisi Cüneyt Orhan Toprak , Jandarma Teşkilatının 181. Kuruluş Yıl dönümü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Vali Toprak’tan  Jandarma Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Vali Cüneyt Orhan Toprak, Mesajında ; ‘’Ülkemizin ve milletimizin huzur, can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla görevlerini fedakârca yerine getiren Jandarma Teşkilatımızın 181. Kuruluş Yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Vatan savunmasında, emniyet ve asayişin sağlanmasında ve bizzat müşahede ettiğim terörle mücadelede fedakârca hizmetleriyle Milletimizin takdirini kazanan Türk Jandarma Teşkilatımız, sahip olduğu imkân ve kabiliyetlerle, yüksek vazife şuuruyla, iyi eğitilmiş nitelikli personeliyle, üstlenmiş bulunduğu görev ve sorumlulukları, her zaman özveri, azim ve kararlılıkla yerine getirmiş ve getirmeye devam etmektedir. Jandarma Teşkilatı; çağın gereklerine uygun teknolojik donanımı, disiplini, vatan sevgisi ve üstün vazife bilinciyle görev ve sorumluluklarını yerine getirirken, asli görevlerinin yanı sıra, hayata geçirdiği insan odaklı sosyal projeler ve kültürel hizmetlerle vatandaş ile Devlet arasında önemli bir köprü olmuştur. Bu zor ve onurlu görevi, şanlı geçmişinde olduğu gibi layıkıyla yerine getireceğine, her alanda ulaşmış olduğu başarı çizgisini, üstün vazife bilinci ve hizmet anlayışı ile daha üst seviyelere yükselteceğine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Ülke genelinde olduğu gibi “Huzur Kenti” olarak bilinen İlimizde de güvenlik hizmetlerinin yürütülmesinde önemli katkıları olan Jandarma Teşkilatımızın 181. Kuruluş Yıldönümünü içtenlikle kutluyor, tüm teşkilat mensuplarına ve ailelerine kazasız belasız hayırlı görevler diliyorum.''