GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-05-2020 12:05   Güncelleme : 22-05-2020 12:05

Vali Toprak’tan , Ramazan Bayramı Mesajı

Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak ,Ramazan Bayramı dolayısı ile mesaj yayımladı

 Vali Toprak’tan , Ramazan Bayramı Mesajı

Vali Cüneyt Orhan Toprak mesajında ; ‘’ Bizi biz yapan değerlerin yaşandığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularıyla dolu bir Ramazan ayını daha uğurlarken, Ramazan Bayramına erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kırgınlıkların küskünlüklerin unutulduğu manevi değeri yüksek özel ve önemli günlerimiz olan Bayramlar, sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe açılan kapılardır. Bu Bayramda varsa küs veya kırgın olduğumuz kimseleri, hiç karşılık beklemeksizin aramalı ve gönüllerini almalıyız. Bu yıl Ramazan Bayramı her senekinden biraz farklı olarak, tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de devam eden Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, vatandaşlarımızın korunması adına Devletimizin almış olduğu tedbirlerin uygulanacağı bir Bayram olacak.

İletişim ve teknoloji çağı olan günümüzde artık uzaklıkların bir telefon kadar yakın olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu Bayram sevdiklerimizle kucaklaşıp sarılamayacağız ancak, hepimizin sağlığı için iletişim imkanlarıyla buluşacak ve daha güzel gelecek zamanlar için Devletimizin belirlemiş olduğu kurallara uyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; bu sıkıntılı süreçten vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde kurtulması için canla başla görev yapan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm mesai arkadaşlarımın, Konyalı hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.’’