GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2020 11:06   Güncelleme : 19-05-2020 11:06

AK Parti İl Başkanı Angı’dan Kadir Gecesi Mesajı

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Angı mesajında, “Her ayı Ramazan ve her gün ve geceyi Kadir Gecesi gibi yaşamaya gayret etmeliyiz” dedi.

AK Parti İl Başkanı Angı’dan Kadir Gecesi Mesajı

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Birlik ve beraberliğin, dayanışmanın, rahmetin ve bereketin ayı Ramazan´ın son günlerine yaklaşılırken bu manevi iklimi bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesi´ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm İslam Aleminin ve Konyalı hemşerilerimizin Kadir Gecesi mübarek olsun” dedi.

AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, mesajında şöyle konuştu; “Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi´ni idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Kadir Gecesi, âlemlere rahmet olarak gönderilen Kur´an-ı Kerim´in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir. Onun için bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Ramazan ayını on bir ayın örneği ve sultanı kılan Rabbimiz, Kadir Gecesini de Ramazan´ın kalbi ve kıymetlisi kılmıştır. Kur´an-ı Kerim´de bu geceye müstakil bir sure tahsis eden yüce Rabbimiz, gecenin değerini de bizzat surede haber vermiştir. İslam âlemi için gecelerin en feyizlisi ve en bereketlisi olan Kadir Gecesi´nin rahmet ve bereketinden yararlanmayı Rabbim bizlere nasip etsin. Rabbim bu gecede yapacağımız dualarımızı kabul etsin. Bu düşünce ve duygularla Konyalı hemşehrilerimin Kadir Gecesi´ni tebrik ediyor; bu gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.