GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2020 10:50   Güncelleme : 19-05-2020 10:50

Kaymakam Akbulut’tan Kadir Gecesi mesajı

Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut , Kadir gecesi münasebeti ile mesaj yayımladı.

  Kaymakam Akbulut’tan  Kadir Gecesi mesajı

Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut, mesajında şu ifadeler yer verdi.

‘’Güzel ilçemiz Yunak’ta , asrın hastalığı corona virüsünden dolayı camilerde olmasak ta evlerimizde rahmet ve bereket, yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, aynı zamanda bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesine ulaşmanın sevincini birlikte yaşıyoruz. Dinimizin kutsal kitabı ve insanlığın kurtuluş reçetesi olan Kur’an-ı Kerim’in indirildiği Kadir gecesi Kur’an-ı Kerim’in ifadesiyle bin aydan daha hayırlıdır. Manevi bereketlerle donanmış olan bu gece Ramazan boyunca yaşanan manevi coşkunun doruğa ulaştığı bir gecedir. Kadir gecesi bu kadar feyiz ve nimeti ile birlikte Ramazanın son günlerinin yaklaşmakta olduğu haberini vermesi ile de hüznü ve sevinci bizlere bir arada yaşatıyor.

Ramazan boyunca maalesef corona virüsü yüzünden iftar sofralarında beraber olamadık. Bu vesile ile bir kez daha anladık ki, birlik ve beraberliğe kardeşlik ve dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Belki de en fazla muhtaç olduğumuz bir zamanda bize bu duyguları yaşattığı için Ramazanın bereketini daha iyi bir şekilde idrak etmenin manevi zevkini yaşadık. Bu kazanımların Ramazanla sınırla kalmaması için herkesin üstüne düşen görevi fazlasıyla yapacağına olan inancım tamdır. Ülkemizde ve Dünyada yaşanan corona virüs olumsuz tabloları görünce Sağlık huzur ve istikrarın önemini daha iyi anlayabiliyoruz. Ramazan dolaysıyla ilçemiz ve ülkemizde yaşanan bu kardeşlik ve beraberlik tablosunun devam etmesi ve başta yaşadığımız coğrafyada olmak üzere tüm insanlığa nasip olmasını da Rabbimizden temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Yunak’lı hemşerilerimizin, güzel ülkemizin ve İslam âleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor, Yüce Mevla’mızdan, tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız tüm ibadetlerimizi kabul etmesini, bu gecede yapılan dua ve yakarışların, İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine vesile olmasını niyaz ediyor, güzel ülkemize ve ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyor ve bu gecenin, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.’’