GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2020 10:43   Güncelleme : 19-05-2020 10:43

İşcan, "Kadir Gecesi En Kutlu Gecedir"

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İşcan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

İşcan,

"Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan mübarek Ramazan ayının sonuna geldiğimiz şu günlerde, yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya vesile olan kandillerin ve mübarek günlerin önemi büyüktür.

Kadir Gecesi, Yüce Yaradan tarafından kâinatın ve var oluşun özeti olan Kuran´ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir. Her türlü kötülüğün ve çekişmenin son bulması için fırsat sayılan bu zamanları iyi değerlendirmek gerekmektedir. Bu gece, aramızdaki sevgi, saygı ve bağışlama duygularının hepimizi kucaklaması için yeni adımlar atma imkânıdır. Bu mübarek gecede, bu güzel vatanda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimiz için, zulüm altında bulunan yakın ve uzak ülkelerdeki tüm Müslümanlar için sevginin, barışın ve huzurun hâkim olması en büyük dileğimizdir.

Yine bu gece en büyük dileklerimizden birisi de koronavirüs salgınından tüm dünyanın bir an önce kurtulması ve normal hayata dönme isteğimizdir. İnşallah alınan önlemlerle birlikte bu gece yapılan dualar, bizleri bu illetten kurtaracaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu gece yapacağımız dua ve ibadetlerin, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insanlığa barış ve huzurun gelmesine ve normal hayata dönülmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum."