GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-05-2020 16:26   Güncelleme : 18-05-2020 16:26

Başkan Yusuf Kasım Akta; ‘’Türk Gençliği Emanetine Bugüne Kadar Sahip Çıkmış Ve Çıkacaktır.’’

Konya Ülkü Ocakları İl Başkanı Yusuf Kasım Akta, 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor bayramı nedeniyle bir kutlama mesaj yayınladı.

 Başkan Yusuf Kasım Akta; ‘’Türk Gençliği Emanetine Bugüne Kadar Sahip Çıkmış Ve Çıkacaktır.’’

Başkan Akta mesajında, Türk milletinin tarih sahnesinde bir kez daha şaha kalktığı gün olan 19 Mayıs 1919 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin öncülüğünde birçok kahramanlık destanının yazıldığı gündür. Türk gençliği emanetine bugüne kadar sahip çıkmış ve bundan sonra da çıkmaya devam edecektir” dedi.

Başkan Akta, yazılı olarak yaptığı kutlama mesajının şu sözlere yer verdi: “19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İstiklal mücadelemizin sembol günü olan bu günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman arkadaşları bu anlamlı günü gençlere armağan ederek Türkiye Cumhuriyetini Türk gençliğine emanet etmiştir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize armağan edilmesi son derece anlamlıdır. Binlerce şehidimizin kanıyla bizlere emanet olan ülkemizin geleceği, gençlerimizin omuzları üzerindedir. İnanıyorum ki gençlerimiz, tarihimizden aldıkları ilhamla bu güzel ülkeyi daha da ileri taşıyarak kendilerinden sonraki nesillere daha güçlü, daha müreffeh şekilde emanet edecektir.

Gençlerimize düşen en büyük görev ise bu kutsal vatanı tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir. Çünkü bu vatan bizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinedir. Bu emaneti bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Millet olarak gençlerimizin yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeleri için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu uğurda büyük mücadele veren ecdadımızı, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum. Aziz milletimizin ve geleceğimizin güvencesi gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayram'ını en içten dileklerimle kutluyorum" dedi.