GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-05-2020 14:12   Güncelleme : 18-05-2020 14:12

Konya Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğünün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Ve Gençlik Haftası Etkinlik Programı

Bu yıl 101. yılını kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile yine 38. yılını kutlayacağımız 15-21 Mayıs Gençlik Haftası Kutlamaları COVİD-19 salgını sebebiyle ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda dijital platformlarda sosyal mesafe ve maske kullanımı kurallarına uyularak İlimizde aşağıda belirtilen program başlıklarında etkinliklerin yapılması planlanmıştır.

Konya Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğünün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Ve Gençlik Haftası Etkinlik Programı

Çelenk Sunma Töreni;

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İl Müdürü  Abdurrahman ŞAHİN’in Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayacak.

 

Konya TOHM, Milli Sporcularımız ve Öğrencilerimizin İstiklal Marşımızı Okuması;

İlimizde 19 Mayıs Salı günü saat 19:19'da Konya TOHM ve Milli Sporcularımız Konya Büyükşehir Belediye Stadyumunda, öğrencilerimiz ise Ali Ulvi Kurucu Yurdu ile Sadrettin Konevi Yurdunda Türk Bayrağı ve Atatürk Posteri açarak İstiklal Marşımızı seslendirecekler.

 

Halka Ortak Spor Yaptırma;

İl Müdürlüğü antrenörlerimiz site gibi toplu yaşam alanlarına giderek vatandaşlarımıza evlerinin pencere ve balkonlarında spor egzersizleri yapmaları teşvik edilecek.

 

‘‘Aileler Ev Ortamında Spor Yapıyor” Video Yarışması;

Tüm aile bireyleri ev ortamında ortak yaptıkları spor faaliyetlerinin kısa videolarını #Evde19Mayıs etiketiyle paylaşanlar arasından 19 kişi ise TRT Spor ekranında milli sporcularla canlı görüşme şansı bulacak. Yapılan değerlendirme sonucunda en iyi üç videoya ödül verilecektir.

 

Hava Sporları Gösterisi;

Saraçoğlu Spor Tesislerimizde Para Motor ve hava araçları ile Türk Bayrağımız ve Sayın Bakanımız Dr. Muharrem Mehmet KASAPOĞLU’nun kutlama mesajı havadan gösterime sunulacak.

 

Evlerden Aynı Anda Halk Oyunları;

Halk Oyunları Eğitmenlerimiz tarafından evlerinin pencerelerinde ve balkonlarında bulunan vatandaşlarımızın da katılımıyla Konya yöremize uygun Halk Oyunları oynanacak.

 

Sanal Ortamda Mahalli Sportif Yarışmalar;

Hafta boyunca İl Müdürlüğümüz tarafından vatandaşlarımızın evlerinden katılacağı Karate Kata, Taekwondo Poomse, Satranç, Okçuluk, Dart Sanal müsabakaların sonucunda yapılacak olan değerlendirmelerde dereceye girenler madalya ve kupalarla ödüllendirilecektir.

 

İlimiz Milli Sporcularının Sosyal Medyalarında Bayram Mesajları;

İlimizin milli ve derece kazanmış sporcuları ile irtibat kurularak sporcuların 19 Mayıs’ın anlam ve önemine ilişkin bireysel etkinliklerini sosyal medyada paylaşmalarının sağlanacaktır.

 

Gençlik Merkezi Faaliyetleri;

Gençlik Merkezi üye gençleri tarafından dijital platformlarda Gençlik Marşı, Gençliğe Hitaben Şiirler, Atatürk’ün Samsun’a Çıkış Tasviri (3 Boyutlu), Memleket Türküleri, Gençlere Öğütler, Suriyeli öğrenciler tarafından İstiklal Marşı’nın okunması, Akıl ve Zeka Oyunları, Uçurtma Etkinliği ve Folklor çalışmaları yapılacaktır.