GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-05-2020 13:29   Güncelleme : 18-05-2020 13:29

Rektör Özçelik’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı dalayışı ile mesaj yayımladı,

 Rektör Özçelik’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı

Rektör Özçelik mesajında ; ‘’Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan İstiklal Meşalesi, milletimizin azim ve kararlığı ile birleşerek ülkemize bağımsızlık yolunu açmış, tarihi boyunca özgürlüğüne büyük önem veren Türk milletine vurulmak istenen esaret zinciri bu sayede bertaraf edilmiştir.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna öncülük eden Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımlarının yakıldığı 19 Mayıs 1919, Türk milletinin bağımsız bir ülke olarak kendi kaderinde söz sahibi olmasının başlangıcının yanı sıra büyük sıkıntılar ve zorluklar içindeki bir milletin, kendi geleceğini kurtarmak adına takdire değer bir mücadelenin de dönüm noktası olmuştur. Konya Teknik Üniversitesi olarak bizler de özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerinin bilincinde, tarihine, kültürüne, geleneklerine bağlı, özgür düşünebilen, düşündüğünü ifade edebilen, sorgulayabilen, gelişime daima açık gençler yetiştirebilmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Bu minvalde dinamik gücümüzü ifade eden gençlerimizin Ülkemizi her alanda bugünkü noktasından çok daha ileriye taşıyacaklarına olan inancımız ise tamdır.

 

Bu duygularla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyor, bizlere bağımsız bir ülkeyi miras bırakan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.