GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-05-2020 12:23   Güncelleme : 18-05-2020 12:23

Başkan Hasan Ekici’nin 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı

Başkan Ekici: “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ün gençlere emanet ettiği bu günü yurdumuzun dört bir yanında yine coşkuyla kutlamayı çok isterdik.” Dedi.

Başkan Hasan Ekici’nin 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi…

 

“101. yılına ulaştığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu, bu yıl Korona virüs önlemleri nedeniyle meydanlarda değil, dijital mecralarda yaşanacak. Ancak tüm dünyayı tehdit eden pandemi süreci içimizdeki coşku ve heyecana engel değildir, 23 Nisan’da olduğu gibi yine balkonlarımızı bayraklarla süsleyip, 19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramını balkonlarımızda yine coşku ile kutlayacağız.

Atatürk, kurtuluş mücadelesini başlatmak hedefiyle Samsun’a ayak bastığı gün olan bu özel günü, bağımsızlığın gençler sayesinde korunabileceği bilinciyle “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak, Türk gençliğine armağan etmiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı gönülden kutlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anarım.” dedi.