GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-05-2020 10:14   Güncelleme : 18-05-2020 10:14

Kaymakam Akbulut’tan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama mesajı

Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut , 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesi ile kutlama mesajı yayınladı.

Kaymakam Akbulut’tan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama mesajı

Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut , İstiklal mücadelemizin sembol günlerinden biri olan 19 Mayıs, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda, ilk adımı oluşturan ve Yüce Türk Milleti'nin bağımsızlığı için kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 101. yıl dönümünü milletçe hep birlikte kutlamanın sevincini yaşıyoruz. İfade eden

Kaymakam Akbulut mesajına şöyle devam etti ;“Büyük Önder Atatürk'ün, tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı bağımsızlık mücadelesi, tüm yurdumuza yayılmış, Milletin azim ve kararlığıyla hep birlikte verilen mücadele sonucunda büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. Anadolu’nun bağımsızlık meşalesini yakan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerimize armağan ettiği bu önemli günün 101. Yıldönümünü coşkuyla kutluyoruz. 19 Mayıs 1919 tarihinin Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmesi onlara verilen önemin ve değerin bir göstergesidir. Bu günün, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması ülkemizin geleceği olan gençlerimizle bütünleşmemiz ve onlarla aynı coşkuyu paylaşarak, geleceğe daha umutla bakmamızı da sağlamaktadır. Bilgi çağı olarak nitelendirilen çağımızda, ülke kalkınmasını sağlayacak olan gençlerimizin, modern çağın gereklerine uygun olarak yetiştirilmesi için, bugünün yetişkinlerine düşen görev ve sorumlulukların bilincindeyiz, Gençlerimizin geleceğe emin adımlarla ve topluma faydalı, içinde vatan sevgisi taşıyan, ailesine ve ülkesine yararlı bireyler olarak yetişmeleri ise en büyük temennimizdir. Çünkü bu millet, dünya üzerindeki varlığını, vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan özelliğine borçludur. Bizler gençliğimize güveniyoruz. Ülkesinin menfaatlerini, birliğini, beraberliğini en iyi şekilde koruyacaklarından şüphemiz asla yoktur.

Bu günün gençlerinin, yarının daha büyük Türkiye’sini kuracaklarına olan inancımla, tüm Yunak’lı hemşerilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi.