S.T.K.
Giriş Tarihi : 03-04-2020 16:35

Başkan Akta ; ‘’Merhum Liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş’i Minnet Ve Rahmetle Anıyoruz’’

Konya Ülkü Ocakları Başkanı Yusuf Kasım Akta, Ülkücülerin Başbuğu Rahmetli Alparslan Türkeş’i vefatının 23. Yıl dönümü nedeniyle yazılı mesaj yayınladı.

Başkan Akta ; ‘’Merhum Liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş’i Minnet Ve Rahmetle Anıyoruz’’

Konya Ülkü Ocakları Başkanı Yusuf Kasım Akta; Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 23. Yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında "Merhum Liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş, seksen yıllık ömrü boyunca hayatını ülkesine, milletinin bekasına ve devamlılığına adayan örnek bir dava adamıdır. Çizdiği yolda kararlı, istikrarlı ve doğru inançlı bir politika sergileyen liderimiz Alparslan Türkeş'in vefatıyla ülkemiz çok şey kaybetmiştir. Vefatının 23. Yılında liderimiz Türkeş’i saygı, sevgi, minnet ve rahmetle anıyoruz. ”dedi.

Yıllar önce ortaya koyduğu ilkeleri ile günümüzde de ona ne kadar ihtiyaç duyulduğunun bir göstergesidir. Diyen Konya Ülkü Ocakları Başkanı Yusuf Kasım Akta, “ Mücadelelerle geçen seksen yıllık ömründe "önce ülkem ve milletim" diyerek, Türk milletinin yücelmesi konusunda önemli çalışmalar yapmıştır. Türk milliyetçiliği davası, rahmetli Başbuğumuzun önderliğinde büyük bir fedakarlıkla yükselmiş ve bugünlere gelmiştir. Ülküsü ve fikirleri bizlere her zaman ışık olmuştur.

Hayatı boyunca, Türkiye üzerine oynanan çirkin oyunları hep fark etmiş ve bu oyunlara karşı çıkmıştır. Verdiği demokrasi mücadelesi her geçen gün daha iyi anlaşılan ve gönlümüzdeki yeri hiç değişmeyecek olan Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i aramızdan ayrılışının 23. ölüm yıl dönümünde saygı, sevgi ve rahmetle yad ediyorum" dedi.