YEREL
Giriş Tarihi : 10-02-2020 19:19

Yunak’ta Karla Mücadele Devam Ediyor

Konya’nın Yunak ilçesinde, kar yağışı sonrası etkili olmaya başlayan ağır kış şartlarının trafiğe çıkan sürücüleri olumsuz etkilememesi için Belediye ekiplerince çalışma sürdürülüyor..

    Yunak’ta Karla Mücadele  Devam  Ediyor

Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan , yaptığı açıklamada, kar yağışının ardından hava sıcaklığının eksilere düşmesinin üzerine, ilçe merkezi ve dış mahallelerde bulunan yollarda görülen buzlanmaya karşı önlem alındığını belirtti.

Resim önizlemesi

 

Başkan Abdullah Emre Demirhan “Belediyemize bağlı ekipler ilçemizin merkezinde yayaların yere düşmemesi için cadde ve sokaklarda, özellikle de eğimli kesimlerde buzlanmaya karşı tedbirler alırken bu kapsamda tuzlama faaliyetlerine hız verdiler. Belediyemizde kurduğumuz ekiple gelen şikâyet ve talepler doğrultusunda, anında hizmet veriyoruz. Bu dondurucu soğukta fedakârca Yunak ‘a hizmet eden belediye çalışanlarımıza çok teşekkür ederim. Asıl kahraman onlar, gece gündüz mesai kavramı gözetmeden şehrine hizmetkâr olan ekiplerimizin gözlerinden öpüyorum. Diyen

Resim önizlemesi

 

Başkan Demirhan , yoğun kar yağışının ardından yem bulmakta zorlanan doğal hayattaki kuşlar ile sokaklardaki sahipsiz kedi ve köpekleri de unutmadı . Belediye personellerinin Yunak’ın Belirli bölgelerine yem, mama ve ekmek bırakılıyor. Soğuk hava şartları nedeniyle yem bulmakta zorlanan hayvanlar için kış mevsimi boyunca rutin olarak besleme noktalarına mama, yem ve ekmek bırakılmaya devam edilecektir ‘’dedi.

Resim önizlemesi