S.T.K.
Giriş Tarihi : 10-02-2020 17:54

Kadir Şeker'e Konya Barosu sahip çıktı

Konya Barosu, kadın cinayetine karışan Kadir Şeker'i ceza avukatlarından oluşturduğu komisyon ile savunacak.

Kadir Şeker'e Konya Barosu sahip çıktı

Konya Barosu, kadın cinayetini önlemek isterken, cinayete karışan Kadir Şeker'e sahip çıktı. Baro, olayın aydınlatılması için ceza hukukçularından komisyon oluşturarak, dosyayı takibe aldı.

Konu ile ilgili Konya Barosu'ndan yapılan açıklamada, "Şehrimizde 5 Şubat Çarşamba günü bir kadına yönelik şiddet eylemini bertaraf etmek amacıyla müdahalede bulunan Kadir Şeker isimli gencimizin karışmış olduğu üzücü olay ile ilgili Baro Yönetim Kurulumuz olağanüstü toplanmıştır.

Yeganı gayesi şiddet gören bir kadına yardım etmek olan Kadir Şeker'in içinde bulunduğu zor durumun Baromuzun ve kamunun vicdanında derin yaralar açtığı hususu açıktır.

Bu nedenle olayla ilgili Konya Cumhuriyet Başsavcılığı ve gerekli tüm mercilerle görüşme ve istişarelerde bulunulmuş, delil durumu hakkında bilgi alınmıştır. Üzücü olayın aydınlatılması, kamu vicdanının tatmini için Baromuz tarafından özel avukatının izni ve katılımı ile ceza hukukçularından oluşan bir komisyon oluşturulacak olup, dosya tarafımızca ihtiyatla takip edilecek ve mağduriyetin giderilmesi adına gerekli destek tarafımızca sunulacaktır" denildi.