S.T.K.
Giriş Tarihi : 10-02-2020 13:42

Başkan Dikici : ''9 Şubat Dünya sigarayı bırakma günü''

Sigara hem çevremize hem bedenimize hem de ekonomimize zarar vermeye devam ediyor önlem alınmazsa şiddetini artırarak etkisini göstermeye devam edecek arkasında bıraktığı mağdurların ayağı kesilmiş boğazı delinmiş burger hastası damar tıkanıklığı anı kalp krizi gibi binlerce mağdur çaresizlik içinde acı çekerken sevinen ilaç ve sigara firmaları olmaya devam ediyor .

 Başkan Dikici : ''9 Şubat Dünya sigarayı bırakma günü''

. Maalesef Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğanın onca çalışmalar yapması çaba gayret göstermesi de maalesef sigara tüketimini azaltmadı kaldı ki Cumhurbaşkanımızın bu hassasiyetini ne teşkilâtlarımız ne belediye başkanlarımız nede sevenleri bu konuya istenilen beklenen ilgi alakayı gösteremedikleri için maalesef bu konuda başarı oluşmamıştır. Oysaki ülkemizin sağlık harcamalarına ödediği paralar akla ziyandır farkında olmasak da ülkemize çok zarar vermeye devam ediyoruz.

TÜRKİYE SEVDALISI OLANLAR BIRAKMALI.

Bu ülke için yanıp tutuşan güzel insanımızın sigara içerek hem bedenine hem ülkesine zarar verdiğinin farkına varıp biran önce bu ülkenin çocuk ve gençlerinin geleceği için bırakmalı sigara kaynaklı hastalıklara ödenmeyen paraların silah mühimmat ASELSAN ve havlasan da kullanıldığını düşünürsek tüm dünya zalimleriyle mücadelede yol alarak dünyanın en güçlü ülkesi olması kaçınılmaz olacaktır gelin bu alışkanlıktan vazgeçerek zararlı halden faydalı hale dönüşelim.

Sigara fiyatı aylık hesabı yapıldığında orta ve dar gelirli ailelerimizin yiyecek ve pazar ihtiyaçlarına eş değer bir gereksiz harcama ortaya çıkmaktadır oysaki maalesef ülkemizde boşanmaların hızla artmasında öncelikle maddiyatın parasal sorunların olduğu ortadadır sigaraya verilen paralar aile huzuru için harcanmış olsa bir çok ailenin ekonomik çöküşünde destek olacaktır birde sigaranın kandolaşımında ve vücutta değişik hastalıklara sebebiyet vermesiyle cinsel problemlerinde artmasınında sebebiyet vererek aile lerin ayrılma sebeplerini tetiklediği ortadadır.

ÇOCUKLARINA BİR ÇİKOLATA ALMAYIP SİGARAYA PARA ÖDEYEN BABA VE ANNELER VAR.

Malesef çocuklarına harçlık vermeyen veremeyen onların geleceklerine para ayırmayıp onların toplum içerisinde harçlıksız bırakarak onları başka yollarımı sevkediyoruz lütfen geleceğimiz olan çocuk ve gençlerimize yatırım yapalım.

Acımasız Sektörlerin Kazanıp Ülkemizin Kaybetmesine Destek Olmayalım Gelin Bugün Sigarayı Bırakalım .Ülkemiz Kazansın Sizde Kazanmış Olacaksınız.

Türkiye sigarayla savaş derneği Konya şubesi başkanı KADİR DİKİCİ.