GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-01-2020 17:17

Yunak'ta Öğretmen Korosu Kuruldu

Yunak Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "Öğretmen Kültür & Sanat Atölyesi" projesi kapsamında ilçede "Öğretmen Korosu" kuruldu.

Yunak'ta Öğretmen Korosu Kuruldu

Yunak'ta görev yapan öğretmenlerin sosyal ve kültürel hayatlarına katkı sağlamak, eğitimle halkı buluşturmak ve farklı etkinliklerle ilçe insanına kültürel ve sosyal faaliyetler sunmak amacıyla oluşturulan Öğretmen Kültür & Sanat Atölyesi projesi kapsamında yeni bir aktivite daha eklendi. Proje kapsamında daha önce öğretmenlere yönelik açılan ebru atölyesi, step ve aerobik kursundan sonra şimdi de Öğretmen Korosu kuruldu.

 

Resim önizlemesi

Yunak Komek Binasında başlayan Öğretmen Korosu, faaliyetlerine yaklaşık beş hafta önce başladı. TRT Sanatçısı Özgür Demirhan yönetiminde devam eden eden Türk Halk Müziği kursuna 25 Öğretmen katılıyor.

Öğretmen Korosu, 5 haftalık bir çalışmanın ardından Komek Binası Müzik Atölyesinde mini bir konser verdi. Sanatcı Özgür Demirhan yönetiminde verilen konserde, Anadolunun sevilen ezgilerinden oluşan solo ve koro olmak üzere çeşitli parçalar dinlendi. Büyük bir zevkle ve ilgiyle izlenen program sık sık alkışlarla takdir buldu.

Resim önizlemesi

 

Yunak Öğretmen Korosu'nun ilk programına Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut ve eşi, Yunak Belediye Başkan Vekili Bekir Coşkun, Cumhuriyet Savcısı Ömer Polat, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Komek Müdürü Ekrem Varol, okul müdürleri, öğretmenler ve diğer davetliler katıldı. Açılış programına Kaymakam Akbulut'un yani sıra Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, okul müdürleri, kursiyer öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Resim önizlemesi