EN ÇOK OKUNANLAR
Giriş Tarihi : 12-01-2020 18:30   Güncelleme : 13-01-2020 15:26

Yunak’ta Teknoloji Bağımlılığı' Konferansı Yapıldı

Yunak Kaymakamlığı, Yunak Meslek Yüksekokulu ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile velilere yönelik 'Çocuk ve Ergenlerde Teknoloji Bağımlılığı' konulu konferans düzenlendi.

Yunak’ta Teknoloji Bağımlılığı' Konferansı Yapıldı

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesinde Konferansa Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Başkan Yardımcısı Bekir Coşkun, Cumhuriyet Savcısı Ömer Polat, Yunak Meslek Yüksekokulu Müdürü Doc.Dr. Kadir Öztaş, Akşehir Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Uğur Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, daire amirleri, okul müdürleri ve veliler katıldı.

Resim önizlemesi

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından konferansına başlayan Dr. Öğr. Üyesi Fatih Hilmi Çetin, Teknoloji Bağımlığı hakkında günümüz çocukluk ve gençlik dönemlerinde yaşanan olaylara değinerek konuyla ilgili çarpıcı verileri paylaştı.

Çetin; “Teknoloji hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girdiği zamandan beri hızlı gelişmeler değişimleri de sağladı. Torun eve geldiğinde dedesinden ziyade telefonu arar oldu. Eskiden ebeveyn odaya gidin dediğinde hepimiz odamıza giderdik. Şimdi ise odamıza sevinerek gidiyoruz. Bizleri odamızda teknolojik cihazlar bekliyor. Yaşanan hayat değişimiyle birlikte çocuklarda da değişim var. Çocuklar artık doğaya dokunmadan büyümeye başlıyor. Küçük yaşlardan itibaren çocuk bilgisayar ve teknolojik aletlerle bir arada oluyor."dedi.

Resim önizlemesi

 

Teknoloji bağımlılığın daha küçük yaşlardan itibaren önlenmesi gerektiğine vurgu yapan Çetin, hayatın bebeklik, çocukluk ve gençlik dönemlerinde alınması gereken önlemleri sıraladı.

Konferansın sonunda Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut, Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan ve Yunak Meslek Yüksekokulu Müdürü Kadir Öztaş tarafından tarafından Konuşmacı Dr .Öğr. Üyesi Fatih Hilmi Çetin’e çeşitli hediye takdiminde bulunuldu.

 

Resim önizlemesi

Katılımcıların soru ve görüşleri alındıktan sonra konferans sona erdi.