EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-01-2020 14:33

Başkan Kavuş, En Çok Kitap Okuyanları Ödüllendirdi

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, belediyeye ait kütüphanelerden en fazla kitabı alarak okuyanlara sürpriz ödüller takdim etti. Okumayı gerçek anlamda teşvik edebilmek amacıyla yarışma düzenlemeden veriler üzerinden böyle bir ödülü takdir ettiklerini ifade eden Başkan Mustafa Kavuş, okumaya verdikleri değerle en güzel şekilde örnek olan ödül sahiplerine teşekkür etti.

Başkan Kavuş, En Çok Kitap Okuyanları Ödüllendirdi

Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, belediyeye ait 5 ayrı kütüphaneden en fazla kitap okuyanları sürpriz yaparak ödüllendirdi. Ödüllerin bir yarışma düzenlenmeden kendiliğinden oluşmasının samimi bir hava oluşturduğunu belirten Başkan Mustafa Kavuş, çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere üç farklı bölümde yapılan değerlendirmede ödül almaya hak kazananları, böylesi güzel ve örnek bir faaliyette bulunmalarından dolayı tebrik etti. Başkan Kavuş, kitap kurtlarıyla! tek tek tanışıp onların kitaplar hakkındaki düşüncelerini dinledi. Ödüllerin kendileri için de sürpriz olduğunu söyleyen kitap severler, okumaya gösterdiği hassasiyetten ve özendirme çalışmalarından dolayı Başkan Kavuş’a teşekkür ettiler.

Resim önizlemesi

BAŞKAN KAVUŞ; “İNSANI GÜZELE VE İYİYE DOĞRU DEĞİŞTİRECEK VE DÖNÜŞTÜRECEK EN BÜYÜK EYLEM OKUMAKTIR!”

 

Ödül alanların okuduğu kitap sayılarını görünce şaşırdığını ifade eden Başkan Kavuş, “Herbirinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu rakamlara ulaşacak kadar kitapları ve okumayı seviyor olmanız en güzel övgülere layık bir davranış. Okudukça insanın ufku açılıyor, dünyaya başka bir pencereden bakıyor, insanların size bakışı ve saygısı değişiyor, kullandığı kelimelerin sayısı bile artıyor.

Resim önizlemesi

Bizi, ailemizi, çevremizi ve toplumumuzu değiştirecek ve dönüştürecek bir eylem olan okumaya verdiğiniz değer sebebiyle sizleri ödüllendirmek istedik. Bu yüzden size bir sürpriz yaptık. Verdiğimiz ödüller de sizleri okumaya yine teşvik edici şeyler. Meram Belediyesi olarak 5 kütüphanemiz var 6.sı yolda. Havzan Sosyal Tesisini kütüphaneye çevirecek projenin protokolünü İl Kültür Müdürlüğü ile imzaladık. Çocuklarımız, rahat rahat kitap okusunlar, derslerine çalışsınlar diye olabildiğince kütüphanelere önem vermeye, sayılarını artırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Resim önizlemesiBAŞKAN KAVUŞ; “HERŞEYİN BAŞI OKUMAKTIR!”

 

İlimin, irfanın, ahlakın, gelişmenin ve dönüşmenin başlangıç noktasının kitaplar ve okumak olduğunun altını çizen Başkan Kavuş, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Her şeyin başı okumak. Sağlıkta okumakla kazanılıyor, eğitimde okumakla başlıyor. Din de, bilim de, kültür de, sanat da kısaca hayatın tüm aşamalarında kitap ve okumak var. İnsan okumakla anlam kazanıyor, şehir de, ülke de, dünya da, kainatta… İnsan da okumakla güzelleşiyor, şehirini ve çevresini de okumakla güzelleştiriyor. Bugünde, yarında, geçmişte okumakla anlam kazanıyor. İşte tüm bu sebeplerle okumak gençlerimize ve geleceğimize kazandırmaya çalışacağımız en temel alışkanlık olmalı. Biz bugün bu ödüllerle bu noktada bir farkındalık oluşturuyoruz. Daha doğrusu sizlerin oluşturduğu farkındalığı herkese ilan ediyoruz. Bu örnek davranışınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum.

Resim önizlemesi

 

Okuma konusunda gösterdiğiniz azimden çok bu noktada topluma ve yeni nesle örnek olmanızdan dolayı da teşekkür ediyorum”

Başkan Kavuş, kitapseverlerle yaptığı sohbetin ardından kendilerine kitap almaları için hediye çeki ve kitap setinden oluşan ödüllerini takdim etti.

Meram Belediyesine ait 5 farklı kütüphaneden en fazla kitabı alıp okuyarak ödül almaya hak kazananların isimleri ve okudukları kitap sayısı ise şöyle;

Resim önizlemesi

 • Yusuf Samet Çakar 162 Kitap,
 • Ayşegül Çalışır 145 Kitap,
 • Müslüme Çalışır 138 Kitap,
 • Güllü Ceran 88 Kitap,
 • Kefser Harmankaya 69 Kitap,
 • Yusuf Ali Ahıskalı 51 Kitap,
 • Abdüssamed Arı 50 Kitap,
 • Ayşe Nisa Alaşahin 47 Kitap,
 • İbrahim Çelik 45 Kitap,
 • Salih Tavukçu 45 Kitap,
 • Ahmet Duran 42 Kitap,
 • Zeynep Kaplan 31 Kitap,
 • Ayşe Bozkurt 27 Kitap.