GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2020 22:56

Emniyet İl Müdürü Aydın ‘Konya basınının en çok bu yönünü seviyorum’

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Konya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Konya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Konya basının önyargısız habercilik yaptığını, en çok da bu yönünü beğendini söyledi

Emniyet  İl Müdürü Aydın ‘Konya basınının en çok  bu yönünü seviyorum’

İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Konya Gazeteciler Cemiyeti’ni (KGC) ziyaret etti. KGC Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin yanı sıra Konya’daki basın kuruluşlarının temsilcilerinin de bulunduğu ziyarette İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, tüm Konya basınının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Konya’ya geldiği günden bu yana Konya basını ile birlikte güzel işlere imza attıklarını, Konya basınının kamu yararına çalıştığını dile getiren Konya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, “Konya basınında şunu gördüm ki, hakikaten önyargılardan arınmış bir şekilde habercilik yapıyor. Ben Konya basınının en çok da bu yönünü seviyorum” dedi.

Konya Emniyeti’nin yaptığı çalışmalardan da söz eden İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, “Konya huzurlu bir şehir. Konya’nın huzurunun korunması açısından biz de elimizden gelen gayreti gösteriyor, bu uğurda taşın altına elimizi koymaktan beri durmuyoruz. Narkoterör, trafik terörü gibi terör örgütlerinin yanında ülkemizin başına bela olmuş olan FETÖ ile de etkin bir şekilde mücadelemizi sürdürüyoruz. Yaptığımız çalışmaların kamuoyuyla paylaşılması noktasında birlikte çalıştığımız basın kuruluşlarımıza bize vermiş olduğu büyük destekten dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Üzerine titizlikle eğildikleri bir diğer konunun da şiddet olduğuna dikkat çeken İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, “Yakın zamanda bir gazeteci kardeşimiz 3 kişi tarafından canlı yayında olduğu esnada saldırıya uğramıştı. Biz de hızlı bir şekilde bu saldırının faillerini gözaltına alıp gereken cezayı almalarını sağladık. Diğer yandan Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Konya’da Aile İçi Şiddetle Mücadele Birimi’ni kurduk. Bu birimimiz de toplumun temelini oluşturan aile kurumunun korunması, aile içi şiddetin önlenmesi hususlarında etkin bir şekilde faaliyet gösteriyor” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KGC Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Özdemir de, “10 Ocak tarihinde hatırlanmak güzel. Ancak ne yazık ki, mesleğimizin içinde bulunduğu zor durumları göz önünde bulundurarak, bugünü bir bayram havasında yaşayamıyoruz. Başta ekonomik zorluklar olmak üzere mesleki anlamda ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldık. Son bir yıl içinde 3’ü merkezde olmak üzere 8 gazetemiz kapanmak zorunda kaldı. Tüm bu zorlukları göz önünde bulundurarak, daha iyi şartlarda mesleğimizi icra etmek arzu ve temennisi taşıyoruz. Yaşadığımız olumsuzlukları dile getirmek için fırsat bulduğumuz bu günde tekraren tüm meslektaşlarımızın gününü tebrik ediyorum. Emniyet Müdürümüz Mustafa Aydın Bey’e de nezaketinden dolayı şükranlarımı sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.