EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-01-2020 18:41

Geleceğin Satranç Şampiyonları Yunak'ta Yetişecek

Konya’nın Yunak ilçesinde anasınıfı öğrencilerine yönelik satranç sınıfı açıldı. Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Merkez Anaokuluna, kodlama sınıfının ardından şimdi de satranç sınıfını açarak okul öncesi eğitime etkin yöntemlerle katkı sağlamaya devam ediyor.

Geleceğin Satranç Şampiyonları Yunak'ta Yetişecek

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Işcan'ın girişimleriyle materyalleri tamamlanarak açılışı yapılan satranç sınıfı, modern dizaynı ve konforuyla da dikkatleri çekiyor. Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yunak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle açılan kursta eğitmenler tarafından 40 öğrenciye haftada iki gün satranç eğitimi verilecek. Merkez Anaokulu Müdürü Yıldız Aydoğdu, okul öncesi eğitim çağında satrancın faydalarına vurgu yaparak, satranç oynamanın çocukların zihin ve hayal kurma gücünü, dikkatini ve öngörüsünü geliştirdiğini ayrıca sabırlı olmayı, gerek kurallara gerekse rakibe saygılı olmayı öğrettiğini söyledi.

Verilen satranç kursu ile çocukların kişisel gelişimlerinin sağlanması konusunda destek verildiğinin altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan ise, zihinsel bir spor olan satrançın, çocuğu hayata hazırlamada ve hayatla bağ kurmasında önemli olduğunun altını çizdi ve okul öncesi dahil tüm kademelerde satranç sınıflarının oluşturulmasına devam edeceklerini söyledi.

Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut ise, emeği geçenlere teşekkür ederek, "Şimdi çocuklarımız burada satranç oyununu öğrenecekler. Eminim ki, yavrularımız satranç oynamakla odaklanma, planlama, öz güven, zeka, analiz, görselleştirme, ileriyi düşünme, konsantrasyon ve sosyalleşme durumlarına ve gelişimlerine büyük katkılar sağlayacak" dedi.

Kurdele kesiminden sonra satranç sınıfını gezen Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut ve protokol üyeleri öğrenciler ile satranç oynadı.Kaymakam Akbulut açılan satranç sınıfının hayırlı olmasını ve nice şampiyonlar yetiştirmesi temennisinde de bulundu.

Açılışa Kaymakam Akbulut’un yanı sıra Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, daire ve kurum amirleri, okul müdürleri ile diğer davetliler katıldı.