EN ÇOK OKUNANLAR
Giriş Tarihi : 09-01-2020 13:30   Güncelleme : 15-01-2020 20:32

Kaymakam Akbulut’tan ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ‘Mesajı

Yunak İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile yazılı mesaj yayımladı .

Kaymakam Akbulut’tan ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ‘Mesajı

Kaymakam Akbulut mesajında şu ifadelere yer verdi; ‘’ Yapmış oldukları çalışmalarla, mesleklerinin tüm zorluklarına rağmen, toplumu bilgilendirmek adına, zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin istek ve gayretle çalışmalarını sürdüren tüm basın çalışanlarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en samimi duygularımla kutlarım.

Çağımızın dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, ideal manada haberin doğrusunun insanlara ulaşmasını sağlamak gibi anlamlı bir misyonu içermektedir. Tarafsız ve evrensel normlara uygun ilkeler çerçevesinde yayıncılık yaparak kamuoyunu aydınlatan, bu yolda her an haber peşinde koşan basın çalışanları, milletin talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirmektedirler. Evrensel hak ve hürriyetleri, demokratik değerleri, mesleğin gerektirdiği ahlâkî kuralları göz ardı etmeden ilkeli, sorumlu, araştırmacı ve tarafsız bir yayıncılık anlayışı ile görevini yerine getiren yerel ve ulusal basın mensupları, bu özverili çalışmalarıyla ülkemizde demokrasi kültürünün yerleşmesine ve özgürlüklerin gelişmesine büyük katkı sağlamaktadırlar. Devlet ve millet olarak basından beklentimiz basının, her zaman basın etiğine bağlı kalması, yanlış anlaşılmalara ve yanlış yönlendirmelere fırsat vermeden halkı doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirmesidir. Türkiye’miz gibi yoğun bir gündeme sahip ülkeler için hayatî bir öneme sahiptir.

Bu duygu ve düşüncelerle; bir kez daha milletin bilgilendirilmesi adına her tür koşulda haber peşinde koşan basın çalışanlarının ve tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.’’dedi