GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2020 12:51

Rektör Özçelik’ten 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile yazılı mesaj yayımladı.

Rektör Özçelik’ten 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

              Rektör Özçelik mesajında  şu ifadelere yer verdi:’’Habere ve bilgiye ulaşma kanallarının son derece arttığı ve ‘iletişim çağı’ olarak da değerlendirebileceğimiz günümüzde ‘basın meslek ilkelerine sahip bir medya’ son derece önem arz etmektedir. Bilinmelidir ki bilgi kirliliğinin önlenmesi, idarenin işlem ve tutumlarının kamuoyuna doğru aktarılması, kamunun talep ve eleştirilerinin doğru bir şekilde yansıtılması ancak bu nitelikte bir medyanın varlığı ile mümkündür.

 

Bu noktada toplumların gelişiminde bilgilendirme, aydınlatma, yönlendirme ve kamuoyu oluşturma gibi görevleri yerine getirme noktasında önemli bir sorumluluğu yerine getiren basın kuruluşlarımız,  demokratik düzenin sağlıklı işlemesi açısından da son derece ulvi bir görev üstlenmektedir.  Şehrimizde üstün gayret ve zor şartlar altında görev bilinci ile ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı doğrultusunda başarıyla görevlerini yerine getirme gayreti içinde olan gazetecilerin bu onurlu görevi, bundan sonra da aynı duyarlılıkla ve kararlılıkla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum.

 

           Bu duygu ve düşüncelerle Konya’da görev yapan değerli basın mensupları başta olmak üzere,  basınımızın temel taşı olan gazetecilerimizin ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en kalbi duygularla kutluyor, tüm basın çalışanlarına sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.'' dedi.