S.T.K.
Giriş Tarihi : 08-01-2020 12:39

Başkan Şen Şoförlerin Sıkıntısını Bakana anlatı

Konya Şoförler odası başkanı Ahmet Şen , Konya Esnaf Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak ve Konya Millet vekili Halil Etyemez ile birlikte Nakliyeci esnafının sayısal takograf konusundaki sıkıntılarını Sanayi Ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdedey'e ilettiler,

Başkan Şen Şoförlerin Sıkıntısını  Bakana anlatı

Görüşmede Başkan Ahmet Şen "işçiler nasıl mesai yapıyorsa bizlerde mesaili çalışabiliriz 4,5 + 4,5 saat toplam 9 saat çalışma ekonomik anlamda yeterli bir süre değildir, şoförün aracını güvenli bir noktaya götürebilmesi için ek süre olmalı buda toplamda 12, 13 saat çalışma imkanı verilmeli" Bununla beraber nakliyeci esnafının "Ton/km sorunu temelde bütün sorunları çözecek" dedi.

Konunun Bakan yardımcımız tarafından bakanlar kurulu Toplantısına iletileceğini ve akabinde bir açıklama yapılacağı bilgisini paylaşan başkan , Konya da Esnafımız için Birlik başkanımızla vekillerimizle el ele sorunların çözüleceğine inanıyoruz. Esnafımız Her zamankinden daha güçlü çünkü gerek nakliyeci gerek taksici esnafımızla içi içeyiz, birlikte güçlüyüz diye çıktığımız yolda, esnafımızla Esnaf Biriliğimizle , Odamızla birlikte devam ediyoruz . İnşaallah esnafımız için hayırlı haberler gelir"dedi.