SPOR
Giriş Tarihi : 07-01-2020 15:29

Güven Öten, ‘’Konyaspor ikinci yarıda daha iyi yerlerde olacak’’

Konyaspor Basın Sözcüsü Güven Öten, şanssız bir sezon ilk yarısı geçirdiklerini ancak tüm camia olarak el ele vererek, birlik beraberlikle ikinci yarıda bu durumu tersine çevirip Konyaspor’umuzu daha iyi yerlerde göreceklerine inandığını söyledi.

 Güven Öten, ‘’Konyaspor ikinci yarıda daha iyi yerlerde olacak’’

Konyaspor’un Antalya kampını ziyaret eden Basın Sözcüsü Güven Öten sözlerine “Öncelikle Sportif Direktörümüz olarak göreve başlayan Mehmet Yıldırım hocamıza yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum. Kendisi Konyalı ve hem Konya’yı hem de takımımızı çok iyi tanıyor. Bu sezonun ikinci yarısında bizim için çok iyi şeyler yapacağına inanıyoruz” diyerek başladı.

 

Basın Sözcüsü Güven Öten, Şanssız bir sezon ilk yarısı geçirdik” derken açıklamasına şöyle devam etti:

 

“Ben 12-13 yıl belli aralıklarla yöneticilik yaptım. Bu tür durumlar bazı takımlarda olabiliyor. Bu duruma şanssızlık diyebilirsiniz, kırılganlıklar diyebilirsiniz. Bu bizim başımıza geldi. İstenmeyen sonuçlar arka arkaya gelince birbirini tetikledi diyebiliriz. Yaşananlar, arzu ettiğimiz sonuçları alamamamız hem takımımızın hem de yönetim olarak bizlerin üzerinde ister istemez kırılganlıklara neden oldu. Başkanımız bu durumun düzelmesi adına elinden gelen fedakarlıkları fazlasıyla yapan ve yapmaya da devam eden birisi. Biz kendimize, kulübümüze ve takımımıza inanıyoruz. Teknik heyetimize ve hocamıza da sonuna kadar inanıyoruz. Bu kötü ve bizi huzursuz eden dönemin sezonun ikinci yarısında alacağımız sonuçlarla aşılacağına inanıyoruz. Takımımızın tamamlayıcı noktada eksikleri vardı. Bu eksiklikleri Sportif Direktörümüz Mehmet Yıldırım’ın da dediği gibi en kısa sürede tamamlayıp yolumuza devam etmek arzusundayız. Şu an hedefte 3 oyuncu alacağımız gözüküyor. Giden oyuncu olursa da +1 olarak en fazla 4 oyuncuyu kadromuza katarak ikinci yarıya başlamak istiyoruz. Ben takımımızın şu anki kamp ortamının ve başlangıcının ikinci yarıya çok iyi yansıyacağına inanıyorum. Bugünler geçecek. Konyaspor taraftarıyla, halkıyla ve dinamikleriyle büyük bir camia. Yeni dönemin bizim için daha iyi ve hayırlı olacağına inancımız tam…“ dedi.