SİYASET
Giriş Tarihi : 07-01-2020 13:36

CHP Beyşehir, Şenyurt’la devam

CHP Beyşehir ilçesi 37. Olağan Kongresinde tek aday olan CHP Beyşehir İlçe Başkanı Rıdvan Şenyurt yeniden ilçe başkanı seçildi.

CHP Beyşehir, Şenyurt’la devam

Beyşehir Celal Atik Düğün Salonunda yapılan kongreye CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, Parti Meclisi Üyesi Hakkı Suha Okay, Bülent Ecevit Tatlıdil, Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Bir önceki dönem CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Hüsnü Bozkurt, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, delegeler ve partililer katıldı.

Resim önizlemesi

Kongrede konuşan ve Beyşehir’li olan CHP Parti Meclisi Üyesi Hakkı Suha Okay konuşmasında Türkiye’nin önemli bir dönemi yaşadığını belirterek, “Türkiye’de önemli bir dönemi yaşıyoruz. Tek adam rejimi dayatıldı. Neyidiği belirsiz bir rejimi yaşıyoruz. Ne derse oluyor. Bazen yanlış yapıyor sonrada düzeltmeye çalışıyor. Bir kişi Türkiye’yi iç ve dış savaşa sokabilir. Ülkemizde hukukta, iç ve dış politikada, ekonomide büyük sorunlar var. 256 gazimiz devlet maaşı alamıyor. Nedeni ekonomimi? Suriyeliler için 40 milyar dolar harcıyorsun da gazilerimizin maaşlarını neden ödenmiyor. Sürekli gerilim ortamı yaşatılıyor. 31 Mart 2019 seçimleri tek adam rejimine yeter diyen bir kamuoyu oluşturdu. Hiçbir parti kimliğinden ödün vermeden koalisyonlar seçim öncesi yapılıyor. Artık yeni dönemde birlikte hareket edeceğiz. Demokrasiye ve parlamenter sisteme dönüş anlamında berabersek mücadeleye devam edeceğiz. Beyşehir’de yeniden seçilecek olan başkana ve yönetim kurulundaki arkadaşlara başarılar diliyorum” dedi.

 

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş konuşmasında Türkiye’nin parti devletine dönüştürüldüğünün üzerinde durarak, “17 yıldır ülkeyi yöneten AK Partiyle ülkemiz bir parti devletine dönüştürüldü. Bürokrasi ve kadınlarımız yok sayıldı. Her şeyi yok ettiler. Bunun karşısında duran partimiz CHP vardır. Hiçbir kimse CHP’yi eleştiremez. Sahalarda olacağız. Mücadelemize devam edeceğiz. Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır gibi Beyşehir gölüne sahip çıkarak, şehrimizin sorunlarının takipçisi olacağız. CHP’de örgütlülük önemlidir. Genel başkanımız gibi örgütümüzü ön planda tutacağız. Genel başkanımız Türkiye’nin birleştirici mayası oluşturdu. Bunun örneği Beyşehir Belediye Başkanı Adil Resim önizlemesi. Bağımsız aday olarak belediye başkanı seçildi. Cumhuriyetimiz ve kazanımlarını birleşirsek, sahip çıkarsak, mücadele edip çalışırsak koruruz. Kongrede seçilecek olan arkadaşlara başarılar diliyorum.”

 

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener’de iktidarın ekonomi politikasının yanlışlığını eleştirerek, “Bütün ekonomik göstergeler 17 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti iktidarlarının ekonomiyi iyi yönetemediğini gösteriyor. İşsizlik, cari açık, yoksulluk almış başını gidiyor. Tarım bittiği gibi, gelişemiyor. Mutfak yangın yerine dönüşmüştür. Dünya ile rekabet edebilecek durumda da değiliz. Vatandaşı aldatan ve yanıltan bir iktidar var. Beyşehir’de kendi kendine üretim yapan bir Huğlu ve Üzümlü var. Bir başkasının elinde olsa ihya eder. Beyşehir gölünün haline bak. Gölü besleyen kaynaklar kurumuştur. Bu durum sürdürülebilir bir durum değildir. Kanal İstanbul’a vereceğin paranın birazını Konya’ya verki göl kurumasın, Konya’nın tarımsal sulama sorunu çözülsün. Ülkemizin içindeki bu olumsuz tabloya dur diyebilecek tek parti CHP’dir. Bunun içinde alternatif bir partidir. Öylesi ise hep birlikte partimiz CHP’yi iktidara taşımak için çalışacağız. İnsanlarımızın ortak duyarlığı olan ülkemizin sorunlarını ve derdini konuşacağız. Birlikte mücadele edeceğiz. Yönetime seçilecek olan arkadaşlara başarılar diliyorum” diye konuştu.

Resim önizlemesi

Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, Bir önceki dönem CHP Milletvekillerinden Atilla Kart, Hüsnü Bozkurt, CHP Parti Meclisi Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil, İl Kadın Kolları Başkanı Şerife Tunç, CHP Konya İl Başkan Adayı Saim Sezen’in konuşmalarının ardından seçime geçildi.

 

86 delegenin katıldığı kongrede CHP Beyşehir İlçe Rıdvan Şenyurt yeniden ilçe başkanı seçildi.

CHP Beyşehir İlçe Başkanı Rıdvan Şenyurt’ta konuşmasında, kongreye katılanlara, delegelere ve partililere teşekkür etti.

Resim önizlemesi