EN ÇOK OKUNANLAR
Giriş Tarihi : 05-01-2020 14:54   Güncelleme : 13-01-2020 15:27

Yunak’ın geleceği masaya yatırıldı

Yunak İlçe Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Konya Büyükşehir belediye başkanı Uğur İbrahim Altay’la bir araya gelerek, Yunak’ın geleceğini masaya yatırdılar.

Yunak’ın geleceği masaya yatırıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı makamında gerçekleştirilen toplantı da Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a Yunak’ın sorunlarını, yapılacak yatırımları ve hizmetleri anlattı.

Toplantıda ele alan konular hakkında bilgi veren Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, “ İlçemiz Yunak’ta hayata geçirilen yatırımları ve 2020 yılında yapacağımız projeleri Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’la konuşarak, istişare ettik. İlçemizin sorunlarını ve yapacağımız yatırımları masaya yatırarak, bir planlama yaptık. 2020 yılı içinde Yunak ilçemize yapacağımız yatırım ve hizmetlere gelince şu şekilde sıralayabiliriz. İlçemiz Ayrıtepe, Kargali, Turgut, Yeşiloba, Harunlar, Hursunlu, Eğrikuyu mahallerinin yollarının yapımını gerçekleştireceğiz. 1 milyon adet parke taşı döşenmesinin yanında, Yunak merkezine 5 km kanalizasyon hattını yapacağız. 4000 metre kare kapalı pazar yeri projemizi hayata geçireceğiz. Sülüklü ve boyalı yolunun tamiratı yaptık. Bölgemize uygun tarımsal ürünler konusunda bilgilendirme ve yeni teknolojileri üreticimizin tanıma amacıyla toplantılar düzenleyeceğiz. Büyükbaş Hayvan Bakım Ünitesinin kurulmasını gerçekleştireceğiz. Ayrıca taş toplama makinesi alıp, çiftçilerimizin kullanımına sunacağız. Yeni hastanenin mevcut yere yapılması için imar çalışmasıyla birlikte gerekli çalışmaların yapılmasının kararını aldık. Amacımız, Yunak’ın geleceğini imar etmek, hizmet kalitemizi arttırarak, modern bir kent kimliğini kavuşturmaktır. Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a Yunak’a verdiği destekten ve hizmetlerinden dolayı da teşekkür ediyorum” dedi.