YEREL
Giriş Tarihi : 30-12-2019 00:57

Yunak Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü

Yunak'ta, 1. Dünya Savaşı'nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı ve 90 bin askerin şehit olduğu Sarıkamış Harekâtı’nın 104. yılı dolayısıyla bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Yunak Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün ortaklaşa "Asımın Nesli Asrın Yürüyüşünde" temasıyla düzenlenen etkinliğe yüzlerce kişi katıldı.

Resim önizlemesi

 

Ellerinde Türk bayrakları bulunan yüzlerce kişi, ilk önce Hükümet Konağı önündeki Saat Kulesi Meydanında toplanarak daha sonra tekbirlerle yürüyüşe geçti.

Resim önizlemesi

Havanın soğuk olmasına rağmen etkinliğe beklenilenden fazla katılım olurken, katılımcılar adeta dedeleri gibi soğuğu iliklerine kadar hissettiler. Yürüyüşe, Yunak Kaymakamı Mehmet Emin Akbulut, Belediye Başkan Yardımcıları Hacı Erşan ve Bekir Coşkun, Ak Parti İlçe Başkanı Tahir Kuru, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Murat Albayrak'ın yanı sıra, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, sivil toplum kuruluşları ile siyasî parti temsilcileri, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, Tahir Kuru dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık hava

 

Yürüyüş, İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesinde şehitler için yapılan duadan sonra sona erdi.