SANAT
Giriş Tarihi : 12-12-2019 16:47

Yunak'ta Ebru Atölyesi Açıldı

Yunak Kaymakamlığının "Öğretmen Kültür & Sanat Atölyesi" projesi kapsamında ilçemizde ebru atölyesi açılışı yapıldı.

Yunak'ta Ebru Atölyesi  Açıldı

Resim önizlemesi

 

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesinde açılan Ebru Atölyesinde ilk etapta 17 öğretmen 6 hafta boyunca kurs alacak. Tüm öğretmenlere açık olacak olan kurs, daha sonra öğrencilere de verilecek. Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İsmail Hakkı Özkan tarafindan verilecek kurslar, Yunak'ta görev yapan öğretmenlerin sosyal hayatlarına katkılar sunacak.

Resim önizlemesi

Ebru Atölyesinin açılış kurdelesi Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut ve Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan tarafından kesildi. Açılış programına Kaymakam Akbulut'un yanı sıra Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, okul müdürleri, kursiyer öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılıştan sonra tezgahın başına geçen Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut ve Ilçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan birer ebru denemesi yaptılar.

Yunak'ta daha önce de Kültür Sanat Atölyesi projesi kapsamında öğretmenlere yönelik Step ve Aerobik Kursu açılmıştı.

Resim önizlemesi

Açılışta bir konuşma yapan Yunak Kaymakamı Mehmet Emin Akbulut, ebru sanatının tarihimiz ve kültürümüzde önemli bir yerinin olduğuna dikkat çekerek bu sanatın genç nesillere aktarılmasının önemine vurgu yaptı. Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da atölyenin açılış fikrinden son aşamasına kadar emeği geçenlere teşekkür ederek, Yunak eğitimine katkı sağlayacak her türlü sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin başlatılması ve yaygınlaştırılması için uğraş verdiklerini, bu konuda da en büyük desteğin de Kaymakam Akbulut ve proje ekiplerinden alındığını söyledi.

Resim önizlemesi