GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-12-2019 17:24

Yunak’ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı

Toplumumuzda dezavantajlı bireyler için farkındalığını artırmak amacıyla “3 Aralık Dünya Engelliler Günü “ kapsamında, 3 Aralık 2019 günü Konya’nın Yunak İlçesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonunda Özel Umutevim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarfından düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Yunak Cumhuriyet Başsavısı Muhammed Mustafa Vural, Yunak Hakimi Yasin Akkurt, Yunak Hakimi Fatmanur Aksu, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yunak’ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı

Resim önizlemesi

 

Program,Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra okul müdürü tarafından açılış konuşması yapıldı. Öğrenciler şiirler okudu, skeç gösterisi ve sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi.

Resim önizlemesi

 

Programda konuşma yapan İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem AKBULUT :’’3 Aralık Dünya Engelliler Gününün Dezavantajlı bireylerin sorunlarına dikkat çekmek, karşılaşılan sorunların sadece bir gün değil her gün hatırlanması gerektiği ve çözüm için neler yapılabileceğinin ele alabileceğimizi çok özel bir gün olduğunu vurgulayarak dezavantajlı bireylerin yaşam sevincini kaybetmeden mutlu bir hayat sürebilmeleri için çalışmak devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdandır.” dedi.

Resim önizlemesi

Ayrıca, “Bireysel farklılıklar dikkate alınarak, toplumda yaşayan her bireyin, hayatın her alanına erişiminin kolaylaştırılması dolayısı ile de dezavantajlı vatandaşlarımızın fedakar ailelerin hayatını kolaylaştıracağını” ifade etti.

Resim önizlemesi

Program İlçe Kaymakamımız Mehmet Erdem Akbulut'un öğrencilere teşekkür etmesi ve ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

Resim önizlemesi