GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-12-2019 17:43

Vali Toprak Özel gençler unutmadı

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak Dünya Engelliler Günü nedeniyle Gökcem Konya Down Cafeyi ziyaret ederek Cafede istihdam edilen özel gereksinimli gençler ile uzun süre sohbet etti.

Vali Toprak Özel gençler unutmadı

Gökcem Cafe’yi daha önceki ziyaretinde, “Burayı anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor” diyen Vali Toprak, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bu gün buraya özel bir zaman ayırdım. Buranın özellikle Down Sendromlu gencelere nasıl güzel imkanlar sunduğuna büyük bir mutluluk ile şahit olmuştum.

Resim önizlemesi

Başta Yasemin ve Uğur Devecioğlu ailesi olmak üzere buranın ayakta kalması için gayret sarf eden herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Buranın en büyük özelliklerinden birisi de özel gereksinimli gençlerimizin istihdam edilmesi, toplumun birer parçaları olduğunun kanıtlanması ve toplum ile kaynaşma adına güzel bir hizmet vermesi. Bu gençlerimizin ailelerinin ve bu kurumun her zaman yanındayız” dedi.

Resim önizlemesi

Vali Cüneyit Orhan Toprak’ın ziyaretinden büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Uğur Devecioğlu ise konuşmasında, “Sayın valimizin bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmaması özellikle gençlerimizin için büyük önem taşıyordu. Kendisine tüm aileler ve gençlerimiz adına yürekten teşekkür ediyorum. Ayrıca bu gün yani 3 Aralık Dünya Engelliler ve Farkındalık Günü nedeniyle bizleri yalnız bırakmayan Mustafa Karaciğan İlkokulu ve Şehit Azam Güdendede Meslek Lisesi öğrencileri ile Üniversite Öğrencilerinden oluşan ‘Gökcem Gönüllü Gençler Topluluğu’nun birlikte hazırlamış oldukları, “Ne olursa olsun çocuk” isimli etkinliği de günümüze ayrı bir renk kattı.

Resim önizlemesi

Halk oyunları gösterisi ve çocuklarımızın kendilerinin hazırlamış olduğu etkinlikler ile hem gençlerimiz hem aileleri güzel bir gün geçirdi. Bizleri bu gün yalnız bırakmayan başta Sayın Valimiz olmak üzere herkese bir kez daha minnet duygularımızı iletirim” diye konuştu.