YEREL
Giriş Tarihi : 05-12-2019 17:18

Otizmli İkizlerin Hacivat-Karagöz Oyunu Büyük Beğeni Topladı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinlikler çerçevesinde SOBE’de eğitim gören tek yumurta ikizi olan otizmli kardeşler Hacivat- Karagöz oyununu oynadı. Maharetlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da gösteren ikizler, aynı oyunu SOBE’deki arkadaşları için de sergiledi.

Otizmli İkizlerin Hacivat-Karagöz Oyunu Büyük Beğeni Topladı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında otizmli ikiz kardeşlerin Hacivat- Karagöz oyunu büyük beğeni topladı.

Resim önizlemesi

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Çocuksu Tiyatro ekibi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında kısa adı SOBE olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı’nda “Tasarruf” konulu oyunu sahneledi.

Resim önizlemesi

Etkinlikler kapsamında SOBE’de eğitim gören otizmli tek yumurta ikizi Suat ve Cengiz Kahveci kardeşler de Hacivat-Karagöz oyununu birlikte eğitim gördüğü otizmli arkadaşları için de sahneledi. Oyuna 1 hafta süren provalarla hazırlanan Kahveci kardeşler büyük alkış aldı.

Resim önizlemesi

SOBE’de düzenlenen programa Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir, SOBE Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vehbi Ağırbaşlı ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Resim önizlemesi

Kahveci kardeşler Hacivat-Karagöz oyununu bir gün önce de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için sahnelemiş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük beğenisini kazanmıştı.