YEREL
Giriş Tarihi : 03-12-2019 17:50

Yunak 'Mevlid-İ Nebî' Programı

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Mevlid-i Nebi' programı ilgiyle ve beğeniyle izlendi.

Yunak 'Mevlid-İ Nebî' Programı

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda yapılan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra Okul Müdürü İsmail Hakkı Özkan tarafından açılış konuşması yapıldı. Özkan, konuşmasında peygamberimizin kendilerine bir rehber olduğunu belirterek peygamberin gençlere verdiği değeri örneklerle anlattı.

Resim önizlemesi

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, programda emeği geçenlere teşekkür ederek, "Peygamberimizin örnekliğini ve insanlığa takdim ettiği değerleri anlamayı, toplumumuzun her kesimine ve gönül coğrafyamıza anlatmayı ve tanıtmayı, günümüz problemlerine nebevi referanslarla çözüm üretmeyi ve milletimizde var olan Peygamber sevgisini pekiştirmeyi amaçlayan bir programı icra ettik. Emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

Resim önizlemesi

Öğrencilerce hazırlanan kısa filmin ardından okul korosu tarafından birbirinden güzel ilahiler icra edildi. DİB'in "Peygamberimiz ve Aile" temalı kısa film gösterimi ilgiyle izlenirken, okul öğrencilerinin oynadığı "İslam'ın Doğuşu" konulu tiyatro izleyenlerden tam not aldı.

Resim önizlemesi

Program Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut'un öğrencilere teşekkür etmesi ve ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Mevlid-i Nebi programına Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, daire amirleri, okul müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı