YEREL
Giriş Tarihi : 29-11-2019 18:17

Karatay Sonbahar’da Bir Başka Güzel

Sıcak Yaz günleri geride kaldı ve artık Doğu’dan Batı’ya, Kuzey’den Güney’e kadar tüm Türkiye Sonbaharın renklerine büründü. Tarihi ve kültürel mekânlarının yanı sıra eşsiz doğal güzellikleriyle de Türkiye’nin önemli ilçelerinden birisi olan Karatay da bugünlerde seyrine doyum olmayan Sonbahar manzaralarına sahne oluyor.

Karatay Sonbahar’da Bir Başka Güzel

Tarihi ve doğal güzellikleriyle Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri olan Karatay, Sonbaharın gelişiyle bir güzelliğe büründü.

Resim önizlemesi

Doğanın farklı renklerini yansıttığı Sonbahar’ın bu son günlerinde Karatay’ın dört bir yanında rengârenk görsel bir şölen var.

Resim önizlemesi

Sonbaharın tüm tonlarının bir arada görülebildiği ve özellikle hafta sonları şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenlerin sıklıkla geldiği Adalet, Olimpiyat ve Şehir Parkı, yaprakların sararıp dökülmesiyle ortaya bir renk cümbüşü çıkıyor ve ziyaretçileri adeta kendine hayran bırakıyor.

Resim önizlemesi

Hafta sonu tatilini değerlendirmek isteyen vatandaşların uğrak yeri olan Karatay’ın parklarına büyük ilgi gösteren vatandaşlar, Sonbaharın bütün renklerini yansıtan sarının, kahverenginin, yeşilin, kırmızının tüm tonlarının hâkim olduğu parklardaki bu tablo gibi manzaraları kaçırmak istemiyor ve bu anları fotoğraf çekerek ölümsüzleştiriyor.

Resim önizlemesi