GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-11-2019 20:37

Uluslararası Ahilik Fuarı Ve İş Ahlakı Zirvesi Yarın Başlıyor

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yüksek himayelerinde 27 – 30 Kasım 2019’da Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlakı Zirvesi için yarın (27 Kasım 2019, Çarşamba) başlıyor.

Uluslararası Ahilik Fuarı Ve İş Ahlakı Zirvesi Yarın Başlıyor

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı, Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği desteğiyle düzenlenecek Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlakı Zirvesi, Ahilik kültürünü ekonominin gündemine taşımaya hazırlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasıyla açılması beklenen 30 Kasım’daki İş Ahlakı Zirvesi’nde değerli konu ve konuşmacılar ile gün boyunca ahilik ve iş dünyasına yön verecek önemli konular tartışılacak.

T.C. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un 28 Kasım’da katılması beklenen Uluslararası Ahilik Fuarı’nın açılışını ise T.C. Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay yapacak. Dört gün sürecek ve iş dünyasının en büyük şirketlerinin yanı sıra esnaf ve sanatkarların ürünlerini uluslararası arenada tanıtma fırsatı bulacağı fuar çerçevesinde düzenlenecek panellerde, Türkiye’nin önemli iş insanları ve akademisyenleri Ahilik kültürünün iş dünyasına yansımalarını, Ahilik kültürünün getirdiği başarı hikayelerini ve Ahiliğin geleceğin ticaretine nasıl yön vereceğini tartışacak. Fuarda akademik çalışmaların yanı sıra esnaf ve sanatkarların kendi hünerlerini sergileyeceği, çocukların farklı etkinliklerle Ahiliği tanıyacağı etkinlikler düzenlenecek.

AGE Global Fuarcılık tarafından düzenlenen Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlakı Zirvesi Nevşehir Belediyesi, Şekerbank, Türk Hava Kurumu ve Selçuk Ecza Deposu’nun ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek. Ziraat Bankası’nın altın sponsor olarak destek verdiği Fuar ve Zirve’ye Necmettin Erbakan Üniversitesi bilimsel destek sağlayacak. Uluslararası Ahilik Fuarı ve İş Ahlakı Zirvesi’nin ana medya sponsorluğunu ise Turkuvaz Medya Grubu yayınlarından A Haber, A Para, Daily Sabah, Sabah Gazetesi, Lacivert Dergi, Radyo Turkuvaz ve Vav Radyo üstlenecek.

Uluslararası Ahilik ve İş Ahlakı Zirvesi’ne ilişkin detaylı bilgileri www.ahilikzirvesi.com adresinden alabilirsiniz.