EĞİTİM
Giriş Tarihi : 25-11-2019 19:23

Tatköy Anasınıfı ve Okul Kütüphanesi Açıldı

Selçuklu Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Konya 2023 Hedefine El Ele” projesi kapsamında Tatköy İlkokulunda anasınıfı ve kütüphane açılışı gerçekleştirdi

Tatköy Anasınıfı ve Okul Kütüphanesi Açıldı

Selçuklu'da eğitime olan yatırımlar bu eğitim öğretim döneminde de artarak devam ediyor. Tatköy Mahallesinde eğitim öğretime kazandırılan anasınıfı ve okul kütüphanesi düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

Anaokulları tanıtım videosu ve mehter takımı gösterisi ile başlayan açılış programına, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Memur Sen Konya İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen 2 no’lu Şube Başkanı Nazif Karlıer, Tatköy Mahalle Muhtarı Ahmet Samur, SEDEP Koordinatörleri, Tatköy İlkokulu Müdürü Ramazan Güllü, Belediye İlgili Birim Amirleri, basın mensupları ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Tatköy İlkokul Müdürü Ramazan Güllü, Konya 2023 Hedefine El Ele” projesi kapsamında tefrişatı yapılan ana sınıfı ve Selçuklu Belediyesi Kütüphanesi için teşekkürlerini iletti.

Sonrasında söz alan Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar da: “"Bugün Konya 2023 Hedefine El Ele Projesi kapsamında donatımı yenilenen ana sınıfının ve Selçuklu Belediyemiz tarafından yapılan kütüphanemizin açılışı için burada bulunmaktayız. Selçuklu olarak eğitimi ileri taşıyacak projelere katkıda bulunuyoruz. Selçuklu'da sadece okullar değil belediyemiz de eğitime önemli katkıda bulunuyor. Başta SEDEP projesi olmak üzere, okulların her türlü ihtiyacının giderilmesinde, eğitim ortamlarının iyileştirilmesinde bize büyük katkı sağlıyor. Spor salonlarının kütüphanelerin yapımı, okul bahçelerinin düzenlenmesi ve okullardaki her türlü eksiklerin giderilmesinde bize verdiği büyük desteklerinden dolayı Selçuklu Belediyemize teşekkür ediyoruz." dedi.

“Hedefimiz, Bütün Okullarımızda İmkan ve Öğrenme Farklılıklarını Kaldırmaktır”

Sözlerine “Başarmak için birlikte olmak gerekiyor” diyerek başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’de konuşmasında, “Yapılamayacak noktasında değil, el ele verildiği zaman çok güzel şeylerin yapıldığını görüyoruz. Selçuklu ilçemiz değerler eğitimi ile başlayan bu süreçte eğitime sürekli destek olan bir yapı içerisindedir. Sille Tabiat okulu Türkiye’ye örnek bir durum. Öğrencilerimizin kendi özelliklerini ortaya çıkarma noktasında son derece önemli bir yapıya sahip çalışmadır. Belediyemiz, tasarım atölyeleri ile en az bizim kadar eğitimin her aşamasında destek

oluyor. Başkanımıza hususen teşekkür ediyoruz. Sloganımız, Konya’da bütün okullarımızda imkan ve öğrenme farklılıkları noktasında en aza indireceğiz hatta tamamen ortadan kaldıracağız. Eğitimle paydaş olan herkesle birlikte başaracağız. Buna inanıyoruz ve hepimiz birbirimize güveniyoruz. Hedefimiz bütün çocuklarımızın sadece akademik değil kültürel, sanatsal, toplumsal, sportif alanlarda başarılı olmalarını sağlamaktır.” Şeklinde konuştu.

"Selçuklu, Okul Öncesi Eğitimde ve Kütüphane Sayısında Türkiye Standardını Aşıyor"

Selçuklu Belediyesi olarak eğitime yaptıkları yatırımlarla aynı zamanda geleceğe yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Pekyatırmacı,"Çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almaları için hem derslikleri modernleştiriyor hem de yeni derslikler yapıyoruz. Okul öncesi eğitim ülkemizin geleceği açısından çok önemli. Hükümetimizde okul öncesi eğitime çok büyük bir önem veriyor ve okul öncesi eğitimde sınıf sayısının arttırılması yönünde bir politikası var. Biz de Selçuklu Belediyesi olarak bu konuda Milli Eğitim Bakanlığımıza önemli bir destekte bulunuyoruz. İnşallah yeni anaokulları da yapmaya devam edeceğiz. Böylece Selçukluyu okul öncesi eğitimde Türkiye standartlarının üzerinde bir standarda kavuşturmaya çalışıyoruz" dedi.


“Eğitimin bizim için her zaman yeri ve önceliği farklıdır”

Eğitime olan desteklerini her zaman devam ettireceklerinin altını çizen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “ burada gönüllü olarak ortaya konan çok güzel bir iş var. Ben bu projeyi gerçekleştirdikleri için özellikle İl Milli Eğitim Müdürümüze, şahsında bütün eğitim camiamıza ve bu anaokulunun yapılmasında emeği olan tüm anaokulu öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. hakikaten çok değerli bir çalışma ortaya koyulmuş. Selçuklu Belediyesi olarak her zaman eğitimin yanında olduğumuzu ifade ediyoruz her fırsatta. İl Milli Eğitim Müdürümüzün de ifade ettiği gibi SEDEP kapsamında çok sayıda faaliyeti İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizle birlikte gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda 8 yıldır yürüttüğümüz çalışmaların yanında faaliyete geçirdiğimiz Çocuk Kütüphanesi, ve Sille Tabiat Okulu bu sene faaliyete başlayan sanat ve tasarım atölyesi gibi çalışmalar SEDEP’in örnek uygulamaları olmaya devam edecek. Bu örnek projelerimizi çoğaltmaya devam edeceğiz. Tek hedefimiz çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim almaları okul ortamı dışında da öğrenme ortamlarını elde ederek hem kişisel gelişimlerine katkı sunmak hem onların farklı ortamlarda algılarına hitap ederek en iyi katkıyı sunarak en iyi şekilde kendilerini geliştirmelerini sağlamak. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin çok büyük gayretleri var biz sadece belediye olarak gerekli fiziki imkanları sağlıyoruz. Selçuklu Belediyesi olarak bu zamana kadar 8 tane halk kütüphanesi, 21 lise kütüphanesi, 30 ortaokul ve 18 ilkokul ve bir de çocuk kütüphanesi olmak üzere toplam 78 tane kütüphaneyi hayata geçirdik bununla da gurur duyuyoruz. 6 tane kütüphanemizin de yapımı devam ediyor. Burada açacağımızı kütüphanede bunlardan bir tanesi. İnşallah bundan sonraki süreçte de kütüphanelerle ilgili çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Hedefimiz ilçemizde bütün okullarımızda kütüphanelerin oluşturulması ve bunların idame ettirilmesi. Ben proje için hem anaokulu öğretmenlerimize, öğretmen, veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. anaokulumuzun ve kütüphanemizin Tatköy’e hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Konuşmalarının ardından ilçeye kazandırılan anaokulu ve kütüphane açılışı protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Açılışın ardından okulu gezen heyet öğrencilerle sohbet etti.