YEREL
Giriş Tarihi : 25-11-2019 17:15   Güncelleme : 25-11-2019 17:31

Yunak'ta Öğretmenler günü etkinli düzenlendi

Konya'nın Yunak ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Yunak'ta Öğretmenler günü etkinli düzenlendi

 

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Yunak'ta 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen çeşitli törenle kutlandı.
Yunak ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla çelenk sunma programı 24 Kasım Pazar günü düzenlendi.Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan tarafından çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Program Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un mesajının okunmasıyla sona erdi. Törene İşcan’ın yanı sıra şube müdürleri Muhammet Ali Tokdemir, Mehmet Ali Keleş, okul müdürleri , öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar

24 Kasım Öğretmenler Günü salon programı ise İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un öğretmenler günü mesajı okundu. Günün anlam ve önemine ait konuşmayı Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan yaptı

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta

. Okunan şiirleri ardından emekli olan öğretmenlere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan tarafından çiçek takdim edildi. Şehit öğretmenlerin anısına hazırlanan sinevizyon gösteriminin ardından İnönü Ortaokulu öğretmenlerinden Yurdanur Şenol ve Hakan Tekin birer konuşma yaptılar.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

İnönü Ortaokulu Müzik Öğretmeni İlbanonur Karamüftüoğlu tarafindan hazırlanan müzik dinletisi izleyenlerden büyük beğeni aldı. Öğretmenler günü nedeniyle ilçe çapında yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından program, pasta kesimi ve dağıtımı ile sona erdi.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Programa, Belediye Başkan Vekili Bekir Coşkun, Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Şube Müdürleri, Ak Partiİlçe Başkanı Tahir Kuru, daire amirleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.
Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında öğle namazından önce de Çarşı Camiinde mevlidi şerif okundu ve dua edildi. Ayrıca şehit olmuş ve vefat etmiş öğretmenlerin kabirleri ziyaret edildi.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

üretici haber  Gazetesi