GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-11-2019 00:36

Vali Cüneyt Orhan Toprak Fırçaladığı Öğretmen Değilmiş

Vali Cüneyt Orhan Toprak’ın “Birader diye” fırça attığı kişinin öğretmen olmadığı ortaya çıktı. Vali Toprak’ın hedef aldığı kişinin yerelde çalışan gazete muhabiri olduğu Valilikten resmi açıklama geldi.

 Vali  Cüneyt Orhan Toprak Fırçaladığı Öğretmen Değilmiş

24 Kasım Öğretmenler Günü için Selçuklu Kültür Merkezinde  düzenlenen törende  Vali Cüneyit Orhan Toprak’ın, kendisini ayak ,ayak üstüne atarak dinlediği için “Sen öğretmen misin birader?” diyerek sorduğu  şahısın öğretmen olmadığı ortaya çıktı. Alınan bilgiye  bilgiye göre, şahsın Konya yerel gazetede çalışan   muhabir  olduğu öğrenildi. Programdan sonra Konya Valiliği yetkililerinin de şahsın kim olduğunun  bilgisine ulaşıldı.

 

 VALİLİK BASIN DUYURUSU

 

Vali Toprak imzasıyla yapılan açıklama şöyle: Bugün Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen ve çok güzel geçen program esnasında maalesef üzücü bir gelişme yaşanmıştır. Programdaki konuşmam sırasındaki protokolde oturan bir kişinin oturma biçiminin asgari nezaket ölçülerinin çok ötesinde olması üzerine, kendisine öğretmen olup olmadığını sordum. Şahsın, başıyla olumlu işaret yapmasından sonra bir uyarım oldu. Ülkemize, bizlere ve tüm insanlığa emeği olan bütün öğretmenlerimizin bu kadar önemli bir günde yerel muhabir olduğunu öğrendigimiz bir kişiden dolayı böyle bir durumla karşılaşmaları beni de derinden üzdü. Çok büyük bir heyecan ve mutlulukla geldiğimiz törende öğretmen olmasa dahi bu tip bir oturuş şekli orada bulunan herkese karşı da uygun görülemezdi. Program yaklaşık iki bin öğretmenimizin bulunduğu ortamda çok coşkulu, mutlu ve heyecanlı şekilde devam etmiştir. Herşeye rağmen Konya'nın Ögretmenler Gününde böyle bir konuyla gündeme gelmesinden dolayı üzüntülerimi tekraren kamuoyuna bildirir saygılar sunarım.