EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-11-2019 21:35

Milli Eğitimden 2023 Hedefine El Ele Projesi

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Konya Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içerinde yürüttüğü Konya İnsan Mektebi Projesi Gelişim Davamız ekseninde hazırlanan Konya 2023 Hedefine El Ele Projesi Tanıtım Toplantısı, Ramada Otel'de gerçekleşti.

Milli Eğitimden 2023 Hedefine El Ele Projesi

Konya 2023 Hedefine El Ele Projesi Tanıtım Filminin izlenmesiyle başlayan programın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük yaptı. Konuşmasında bir milletin gerçek manada ilerlemesinin yerli ve milli değerlerimize dayanan bir eğitimle mümkün olabileceğini ifade etti. 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde ve Sayın Valimizin himayelerinde Konya İnsan Mektebi Projesini hazırladıklarını belirterek bu kapsamda öğrenci, öğretmen ve velilerin el ele verecekleri bir çalışmayı ortaya çıkardıklarını söyledi

12-11-2019

 

. Konya 2023 Hedefine El Ele Projesi ile okullar arasındaki öğrenme farklılıklarını en aza indirmeyi hedeflediklerini de belirterek ilimizdeki anasınıfları ile anaokulları, birleştirilmiş sınıflarla ilkokullar ve özel eğitim sınıfları ile özel eğitim okullarının el ele vereceklerini vurguladı.

12-11-2019

 

MEB Bakan Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Yavuz da yaptığı konuşmada Konya 2023 Hedefine El Ele Projesini çok önemli bulduklarını ifade ederek Vizyon Belgesinin kalbini de bu noktanın oluşturduğunu söyledi. Okullar arası başarı farklılıklarının öğrenci ve veliler arasında büyük sorunlar meydana getirdiğini de dile getiren Yavuz, milli eğitim dışındaki kurumların da bu çalışmaya destek olmaları gerektiğini söyledi.

12-11-2019

Sayın Valimiz Cüneyit Orhan Toprak da konuşmasında eğitimcilere evlatlarımızı teslim ettiğimizi, bu açıdan öğretmenliğin çok özel bir meslek olduğunu ifade etti. Konya 2023 Hedefine El Ele Projesinin çok önemli bir çalışma olduğunu vurgulayan Sayın Valimiz, projenin özünde yer alan "anlam, ruh ve eylem" bütünlüğü konusunun önemine de dikkat çekti. Konya'da çok canlı bir eğitim kadrosu olduğunu da söyleyerek İl Milli Eğitim Müdürümüz nezdinde ilimizdeki eğitim camiası mensuplarına teşekkürlerini iletti.

12-11-2019

Çocuklardan oluşan bir koro tarafından Konya 2023 Hedefine El Ele şarkısının söylenmesi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Sakarya'nın proje tanıtım sunumunu yapması ve atölyelerin gezilesinin ardından program sona erdi.

12-11-2019

Programa  Vali Cüneyit Orhan Toprak ve eşleri Dr. Funda Toprak , Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, MEB Bakan Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, protokol mensupları ve öğretmenler katıldı.

12-11-2019