GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2019 09:44

Başkan Meşe’den 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. Yıl Dönümü nedeni ile yazılı mesaj yayımladı.

Başkan Meşe’den 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Başkan Meşe Yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

‘’Ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde cumhuriyetimizin kurucusu ,Baş Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla ve minnetle anıyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan kurtuluş mücadelesinden 10 Kasım 1938’de son nefesine kadar Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin komutanı ve Türk çağdaşlaşmasının lideri olarak Türk ve dünya tarihinde saygın bir yer edindi. Millete duyduğu güvenle yola çıkan Baş Komutan Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletini tek bir ideal etrafından birleştirdi. Bağımsızlık için birçok cephede ve birçok devlete karşı verilen istiklal mücadelesini kararlı bir şekilde yürüttü. Bu mücadele, 1923’te cumhuriyetin ilanı ile taçlandı. 1923’te siyasi bağımsızlığın kazanılmasından sonra aydınlanma ve çağdaşlaşma yolunda çok önemli adımlar atıldı. Bu yolda tek kılavuz akıl ve bilim oldu. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalıyız. “En büyük eserim” dediği cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; bu toprakları bize vatan yapmak için her şeyini ortaya koyan başta Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün gazilerimizi, bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, onlara Allah’tan rahmet diliyorum.’’